• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

9 priežastys dietai sužlugti  5 

2008-06-26 00:00:00

9 priežastys dietai sužlugti
Parengta pagal užs. žiniasklaidą, "Gamma" nuotr.
Ar esi kada sąžiningai laikiusis dietos ir... ūmai suvokusi, kad tik pirmomis dienomis šiek tiek palengvėjai, o paskui svoris sustojo kaip įkaltas ties ta pačia svarstyklių padala? Taip tikrai nutinka daugeliui.

Neseniai atliktos apklausos parodė, kad daugumai moterų, sėkmingai pradėjusių savo dietos režimą, svoris krenta tik pirmomis dienomis, o vėliau sustoja. Kodėl taip nutinka?

1.    Nusistatei nerealius tikslus

Žmonės dažnai pernelyg sureikšmina dietą ir tikisi per savaitę palengvėti ne 1-2, o visais 5-6 kg. Tam juos paskatina greitų dietų vilionės: „-7 kg per savaitę“, „3 kg per 3 dienas“ ir pan.

Dietologai tikina, kad būtent tokie dietos tikslai yra nerealūs, o kuo sparčiau metamas svoris – tuo greičiau jis grįžta atgal, ir dar su kaupu. Tuo tarpu jei nesiseka svorio numesti taip greitai, kaip žadama dietos antraštėje, apninka nusivylimas savimi ir savo pastangomis, o tada jau rankos pačios tiesiasi link šaldytuvo.

Taigi jei nori šį kartą išlošti – užsibrėžk ne pasiekti maksimalaus efekto per patį trumpiausią laiką, o leisk sau lieknėti pamažu.

2.    Ignoruoji savo kūną

Galima trokšti tokio užpakaliuko, kokį turi Beyonce, galima tikėtis, kad sulieknėjus figūra taps panaši į smėlio laikrodį, tokia, kaip Kelly Brook. Tačiau lygiai taip pat, kaip negalime pakeisti savo ūgio ar kojų ilgio, negalėsime pakeisti ir natūralaus, motušės gamtos mums duoto silueto.

Taigi jei tavo KMI normalus, tačiau beviltiškai stengiesi numesti dar 3 kg nes manai, jog tada tavo užpakaliukas taps mažesnis – geriau nesikankink be reikalo.


3.    Dienos kalorijas pasitaupai vakarui

Nors iš tikrųjų faktas, neva nevalgant vakarais lieknėjama sparčiau, tėra mitas, o dienos kalorijų normą rekomenduojama paskirstyti racionaliai, kad susidarytų bent 4-5 valgymai per dieną, vis dėlto sukrovus dienos kalorijų liūto dalį vakarui, net jei bendras dienos patiekalų kaloringumas atitinka dietos režimą, svoris gali liautis kritęs ar net pradėti augti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
dy
2008-07-07 23:04:27
o zinot kad tina 30 dienu nevalge,o gere tik skyscius,ir numete 10 kg.
to as nebezinau...
2008-06-30 09:58:22
uzsuk i edieta.lt, uzsiregistruok forume - ten labai mielos mergickos ir moterys bendrauja, tikrai rasi geru patarimu ir puiku palaikyma ;)
as nebezinau..
2008-06-27 18:13:08
jau nebegaliu kaip numesti svori nuo pilvo, vaikstau isiputus ir neprivalgau dau nebezinau daugiau ka daryti kaip panaikinti riebalus nuo sonunes jau gyvent nebenoriu...