• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dieta be jo-jo

Autorius: pagal Fitsugar.com
2012-06-04 17:11:00

Dieta be jo-jo
Freedigitalphotos nuotr.
Įstrigai užburtame rate: tai numeti, tai vėl priaugi svorio. Žinai, kad tai vadinama jo-jo efektu ir šis šalutinis reiškinys pažįstamas beveik visiems dietų entuziastams. Kaip jo išvengti? Tau padės 5 patarimai!

1. Svorio nenumesi per naktį. Neskubėk gundytis pažadais, kad kokia nors stebuklinga dieta padės tau per savaitę numesti 10 kilogramų. To padaryti sveikatai nekenksmingu būdu tiesiog neįmanoma! Svoris nenukrenta per naktį ar likus dviems savaitėms iki atostogų. Ir jei pabandysi sau tai paneigti - netrukus susipažinsi ir su jo-jo efektu: tai, ką greitai numetei, dar greičiau priaugsi. Todėl patikimiausia apsauga - pasiryžimas svorį mesti palengva ir tolygiai.

2. Perkrauk smegenis. Užuot badmiriavusi, prisimink, kad turėtum klausytis savo kūno signalų. Ir jei jautiesi alkana - būtinai užkąsk. Tik žinok, ką rinktis. Dažnai tikrąjį alkį painiojame su noru suvalgyti kokio nors specifinio (dažniausiai, aišku, visai ne dietinio) produkto. Todėl jei jau dairaisi į šaldytuvą, užduok sau paprastą klausimą: ar tavo alkį padėtų numalšinti obuolys? Jei ne - vadinasi, tu nori ne valgyti, o tik pajusti tam tikrą konkretų skonį. SOS. Verčiau stabtelėk ir lauk, kada ateis laikas pavalgyti pagal tavo dietos režimą.

3. Keisk gyvenimą. Taip, metant svorį labai svarbu suvokti, jog tai nėra procesas, turintis aiškią pabaigą. Tam, kad svoris išliktų ir numesti kilogramai negrįžtų su kaupu, turi būti pasiryžusi iš esmės pakeisti savo gyvenimo būdą. Tad ką daryti baigus dietą? Visų pirma negrįžti prie senojo savo gyvenimo būdo ir keisti savo požiūrį į maistą. Po efektyvios dietos valgiaraštis turėtų "sušvelnėti" tik labai nežymiai, pridėjus 150-200 papildomų kalorijų. O svarbiausia - nepamiršk užkandžiauti dažnai ir nedidukėmis porcijomis: tik taip tavo kūnas nepradės dirbti streso režimu ir kaupti kalorijų kaip maisto atsargų, pajutęs bado periodus.

4. Kalorijų skaičiuoti neužtenka. Dieta davė rezultatų? Puiku. Bet jei nori išsaugoti dailesnes kūno linijas, nesuglebti ir nesijausti išsekusia, tau svarbu dar ir sportuoti. Jei to nepradėjai prieš mesdama svorį - pats metas kibti į treniruotes dabar!

5. Mylėk save. Kartkartėmis neskriausk savęs pernelyg asketiškais įpročiais ir nesigraužk jei nesusilaikysi prieš plytelę šokolado ar porciją ledų. Jei tokius malonumus leisi sau ne kasdien, o tik retkarčiais - tik į sveikatą ir tavo kūnui, ir sielai!

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus