• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dieta: ne viskas tiesa, kas logiška  6 

2008-05-30 00:00:00

Dieta: ne viskas tiesa, kas logiška
"Gamma" nuotr., parengta pagal užsienio žiniasklaidą
Svoris kris greičiau, jei valgysi mažiau. Per pietus nevalgysi sriubos – vakare galėsi išgerti vienu kokteiliu daugiau. Atrodo, logiška. Bet ar tikrai veikia?

Logiška: Jei šiandien suvalgysiu gabalėlį torto, o rytoj suvartosiu mažiau kalorijų, vis tiek lieknėsiu.

Ar tikrai veikia? Taip, tikrai, jei vieną dieną suvartosi daugiau kalorijų, kitą dieną atitinkamai mažiau, o per abi dienas suvartotų kalorijų kiekis neviršys to, kurį laikydamasi dietos ir turėtum suvartoti per šias dvi dienas, – vis dar lieknėsi. Tačiau realybė šią teoriją paprastai pakoreguoja, ir iš torto gavusi smūginę cukraus dozę vėliau pajusi sunkiai numaldomą troškimą užkąsti dar šio bei to – gal ir vėl gabalėlį to paties torto, gal porciją ledų, o gal silkės su naminėmis salotomis. Taigi jei pasitiki savo valia ir žinai, kad per šį melagingą alkio priepuolį pajėgsi susivaldyti – tortas nepridarys daug bėdos. Bet jei savimi abejoji – verčiau nė nepradėk.

Logiška: Kava spartina medžiagų apykaitą, todėl padeda mesti svorį.

Ar tikrai veikia? Kavoje esantis kofeinas šiek tiek spartina medžiagų apykaitą, bet taip menkai, kad šis paspartėjimas beveik neturi įtakos riebalų deginimo spartai. Kur kas daugiau išloštum vietoj kavos puodelio užvalgius nekaloringų daržovių, o po valandėlės bent 10 min. pasimankštinusi.

Logiška: Per pietus nevalgysiu, tad sutaupysiu kalorijų vakarėliui.

Ar tikrai veikia? Visų pirma perspėsime: gali tikrai nustebti sužinojusi, kiek iš tikrųjų kalorijų turi alkoholiniai gėrimai ir kokteiliai. Viena taurė pusiau saldaus vyno – maždaug tiek pat, kiek dubenėlis neriebios daržovių sriubos. O saldūs kokteiliai – apskritai kalorijų bomba. Pavyzdžiui, stiklinė „Pinakolados“ – tiek pat, kiek 100 g, t.y. visa plytelė pieniško šokolado! Taigi jei laikaisi dietos – vargu ar pavyks iš pietų sutaupyti bent kiek daugiau, nei 1 taurei vyno ar šampano. O ant tuščio skrandžio pavartojusi alkoholio tapsi ne tik žvėriškai alkana, bet ir girta.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ieva
2009-07-20 16:46:37
Nezinau net ka daryti mano ugis yra 1.67 o svoris 60 labai noriu atsikratyti bent 11 kg. jau antra diena badaujiu ir nevalgau nuo 6h. ar man pavyks?
monika
2008-07-13 17:59:31
cia niekas nepades jei pats zmogus neuzsibres tikslo.. storuliai numeta svorio daugiau ir greiciau nei apkunus zmones todel kad pas juos yra didesnis riebalu perteklius...norint suliekneti reikia valgyti nekaloringa maista ir siek tiek pasportuoti. ryte sportas labai gerai nes pagreitina medziagu apykaita 12h i prieki..sekmes lieknejant!
NESAKYSIU
2008-06-03 12:51:48
dijietu is vis laikitis nereikia,tiesiok reikia balansuoti maista,ir valgimo valandas viskam yra savo ribos,jei i tai atsizvegtu tai nereiktu saves kankint del virssvorio... o tai tuos labai jau putlucius net gaila ziuret kartais:DDDDD