• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dietų pliusai ir minusai

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-11-10 10:22:00

Dietų pliusai ir minusai
123rf.com
Kiek bekalbėtų dietologai, kad metant svorį nieko nėra geriau, kaip subalansuoti mitybą ir pradėti sportuoti, moterys niekada turbūt neatsisakys dietų. Pasak tų pačių dietologų, nėra vienos dietos, kuri būtų efektyvi visoms moterims. Tačiau jų yra tiek daug, kad įmanoma prisitaikyti sau tinkančią. Aptarkime kai kurių dietų pliusus ir minusus.

Žaliavalgystė - mažiau kalorijų

Pliusai: tai vienas efektyviausių metodų, metant svorį - termiškai neapdorotose daržovėse mažai kalorijų ir daug vitaminų. Be to, jose gausu vertingų fermentų, padedančių sveikatinti organizmą. Jeigu laikysitės žaliavalgystės dietos, 75-80 proc. turi sudaryti termiškai neapdorotas maistas.

Minusai: tai nėra labai paprasta. Pradėti kramsnoti žalią morką ar burokėlį nebus labai skanu. Be to, pirmomis dienomis gali kamuoti diarėja. Dar vienas žaliavalgystės minusas - mažas baltymų kiekis maiste. Augaliniai baltymai nepakeičia iš mėsos gaunamų baltymų, todėl gali atsirasti baltymų deficitas, neigiamai paveiksiantis savijautą. Be to, nevertėtų pamiršti ir nitratų. Vartodami tiek daug daržovių jų irgi “suvalgome” daugiau.
 
Gausioji dieta - daug, bet neskaniai

Pliusai: laikantis šios dietos galima valgyti daug, tačiau reikia labai atidžiai rinktis maisto produktus: tai turi būti nekrakmolingos daržovės, nugriebti pieno produktai, liesi buljonai, košės, liesa mėsa. Jokių prieskonių ar riebalų, kuo mažiau druskos. Pasak dietologų, tai viena labiausiai subalansuotų dietų.

Minusai: toks maistas naudingas sveikatai, tačiau jis retai kada būna skanus.
 
Veganų dieta - jokios mėsos

 Pliusai: vaisiai ir daržovės naudingi ne tik figūrai, bet ir sveikatai. Veganų dieta turtinga maistinių skaidulų, kurios gerina virškinimą ir teigiamai veikia odą. Jei laikysitės šios dietos, privalėsite atsisakyti mėsos, pieno produktų, kiaušinių ir riebalų (sviesto, margarino). Baltymų organizmui suteiksite valgydami ankštinės daržovės, riešutus, saulėgrąžas ir košes.

Minusai: atimate iš savęs malonumą gardžiuotis mėsa. Ir kaip jau minėjome, negausite joje esančių baltymų.
 
Viskas, išskyrus angliavandenius

Pliusai: laikydamiesi šios dietos galite valgyti net ir keptą mėsą, aišku geriau liesą. Tiesa, turėsite visiškai iš savo raciono išbraukti angliavandenius. Kol laikysitės tokios dietos, jūsų organizmui reikės “persitvarkyti”: anksčiau energiją jam suteikdavo angliavandeniai, o be jų ją reikės pasiimti iš riebalų. Tai padės deginti riebalus, netgi jeigu suvalgysite apskrudusią vištos krūtinėlę.

Minusai: nepakankamas angliavandenių kiekis gali būti silpnumo priežastis, jėgų trūkumas neigiamai paveiks ir nuotaiką - angliavandeniai smegenyse stimuliuoja serotonino (“laimės hormono”) gamybą.
 
Viduržemio dieta - skanu, bet su saiku

Pliusai: ši dieta sukurta pastebėjus, kad Viduržemio jūros regione žmonės gyvena ilgiau ir serga mažiau. Pagrindinis šios dietos principas - galima viską, tik labai saikingai. Bent du kartus per savaitę privalu valgyti jūros gėrybių. Jokių padažų - tik alyvuogių aliejus ir prieskoninės žolelės. Po vakarienės galima pasimėgauti bokalu raudonojo vyno.

Minusai: mėgaudamiesi maistu, nepamirškite saiko, makaronai taip pat yra gana kaloringi, o saldumynus geriau iš viso pamiršti.
 
Urvinių žmonių dieta

Pliusai: ši dieta pastaruoju metu ypač populiari Vakaruose, kur vis dažniau žmonės raginami valgyti kuo mažiau termiškai apdorotą maistą ir taip atsikratyti civilizacijos ligų (skrandžio sutrikimų, padidėjusio cholesterolio kiekio, metabolizmo). Kad maitintumėmės pagal Paleolito žmonių racioną, reikia valgyti tik tuos produktus, kuriuos “kirto” urviniai žmonės, - daržoves, vaisius, vištieną, mėsą, žuvį. Jokios duonos, košių ir pieno produktų.

Minusai: tai nesubalansuota dieta, atsisakę pieno produktų ir kruopų, negausite organizmui reikalingų maistinių medžiagų, o tai gali pabloginti jūsų savijautą.

Dietologai pataria:

 • Dietų - daug, tačiau nėra vienos universalios, kuri visiems būtų efektyvi. Rinkdamiesi, kokios laikytis, turite atsižvelgti į savo amžių, sveikatos būklę, ligas, kuriomis sergate, fizinį pasirengimą, patiriamo streso lygį ir t.t.

 • Nesirinkite tokios dietos, kurios laikantis turėsite valgyti produktus, kurių nemėgstate, - tai ne tik sulėtins svorio kritimą, bet pagreitins jo grįžimą, kai dietos nebesilaikysite.

 • Atminkite, kad dieta veiksminga tik tuomet, jei jos laikomasi VISĄ gyvenimą. Priešingu atveju, numesti kilogramai grįžta su kaupu.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus