• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip vandens vartojimas padeda sumažinti svorį?  8 

Autorius: www.edieta.lt
2010-01-31 08:00:00

Kaip vandens vartojimas padeda sumažinti svorį?
flickr.com nuotr.

1. Vandenyje nėra kalorijų, riebalų ir cholesterino, todėl jį galima vartoti beveik neribotais kiekiais. Suprantama, perteklius žalingas visais atvejais, todėl kad vartojant itin didelius kiekius (atitinkančius kūno svorį) vandens, iš organizmo kartu su šlakais pasišalina ir naudingos medžiagos. Tačiau vanduo suteikia sotumo jausmą, nors ir laikiną. JAV atlikti tyrimai parodė, jog 98? tiriamųjų po kiekvienos išgertos stiklinės vandens pradingdavo alkio jausmas.

2. Vanduo būtinas biocheminiams procesams, kurių metu perdirbami riebalai. Vandens prisotintos ląstelės lengvai ištirpdo riebalus, kai tuo tarpu bevandenės ląstelės juos kaupia.

3. Kad numestumėte svorio, būtina atsikratyti skysčių. Problema tame, kad organizme trūkstant vandens įsijungia „lašelinė“ – apsaugos ir ekonomiško skysčių vartojimo mechanizmas. Tokiomis sąlygomis organizmas „kaupia“ skysčius, neleisdamas jiems pasišalinti iš organizmo.

4. Vartojant nepakankamai vandens, inkstai nesusitvarko su savo užduotimi ir dalį savo darbo „perkelia“ kepenims, kurios riebalų susikaupimą turi paversti organizmui naudinga energija. Tačiau jei kepenims tenka perimti dalį inkstų darbo, tuomet riebalų skaidymas lieka antroje vietoje, o tai atsispindi mūsų figūroje.

5. Dar viena vandens kaupimo (patinimų) priežastis – druskų tirpdymas. Trūkstant organizme vandens, kiekvienas lašelis tampa aukso vertės, todėl vietoje skysčių pašalinimo, organizmas jį „kaupia“ tarpląsteliniuose tarpuose, kad išlaikytų druskų balansą. Štai iš kur atsiranda riešų, čiurnų, kojų patinimai.

Organizmas pernešti natrį gali tik nedideliais kiekiais. Kuo daugiau druskos valgote, tuo daugiau vandens reikia organizmui, kad ją ištirpdytų.

Geriant šaltą vandenį, organizmas papildomai sudegina kalorijų, kad sušildytų šį vandenį iki kūno temperatūros. Tokiu būdu, kiekvienas ledo kubelis sudegina 25 kalorijas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Indre
2010-03-08 13:46:29
Na as isgeriu 2-3 litrus per diena, man nuo to svoris nemazeja:)
..gh
2010-02-08 21:54:19
Nauginga, protinga.
Ieva
2010-02-01 19:15:26
Bet palakscius i tualeta 5 kartus, apsilankymu skaicius mazes- islaikant ta pati isgeriamo H2O kiekio. O arbata nera vanduo, organizmas dar turi ilgai dirbt, kol atskiria vandeni nuo arbatos (tirpalo). O jeigu jus pykina, vadinasi organizmas gerai uzsiterses ir kiekvienas gurksnis sukelia toksinus is auginiu, o tada organizmas ginasi - pykinimu ar vemimu :)