• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lieknėkite su malonumu  2 

Autorius: eli.lt
2014-06-02 08:02:00

Lieknėkite su malonumu
eli.lt
Liesėjimo formulė visiems žinoma: valgyti neriebiai ir dažnai, po nedaug, būti pozityviai nusiteikus, nevengti fizinio aktyvumo. Tačiau daug kas, laikydamasis šių taisyklių, iš akių išleidžia kelias svarbias smulkmenas.

1. Valgis - nelyginant banko sąskaita

Kuo labiau savimi rūpinsimės, tuo daugiau kilogramų atsikratysime. Mūsų pirmas ir pagrindinis indėlis į sveikatą ir svorio metimą - įvairiapusė mityba. Te jūsų kasdieniame racione bus ir baltymų (mėsos, žuvies, ankštinių, pieno produktų), ir sudėtingų angliavandenių (košių, bulvių, makaronų, duonos), ir vaisių, ir daržovių, ir net... saldumynų bei delikatesų. Tuo sunku patikėti, bet kuo daugiau įvairių pavadinimų meniu (ir kuo mažiau uždraustų produktų), tuo geriau figūrai!

Konkretus patarimas. Jei pusryčiams valgėte jogurtą ir sklindžius su obuoliais (baltymai, krakmolas ir cukrus), pietums rinkitės ant grotelių keptą vištos krūtinėlę ir daržovių sriubą (baltymai ir ląsteliena).

Pavakariams galima valgyti vaisių (angliavandeniai), o vakarienei - ką nors, kas turi baltymų ir sudėtingų angliavandenių, pavyzdžiui, žuvies su garnyru ir daržovių salotų.

2. Lėkštės ištuštinti nebūtina

Išmokę nepersivalgyti, nepastebimai sumažinsite savo raciono kaloringumą. Dažniausiai persivalgome restorane. Negalite palikti lėkštėje pusės skanaus patiekalo? Paprašykite, kad suvyniotų ir parsineškite namo.

Konkretus patarimas. Namie perpus sumažinkite visas porcijas, ypač jei šiandien - poilsio diena ir žinote, kad nuolatos kaišiosite nosį į šaldytuvą. Jei vis dėlto užsinorėsite daugiau, prisiverskite kelioms minutėms pakilti nuo stalo. Gal užsiėmę kuo nors kitu užmiršite, kad norėjote dar užkąsti.

3. Ragauti visko, nevalgyti nieko

Neatsisakykite malonumų net tuomet, jei blogstate. Valgykite viską, ką mėgstate, tik mažomis porcijomis. Tarkim, atvažiavote į Italiją, kur pusryčiams prie kavos niekas neatneš lieso pieno. Ką daryti? Ryte drąsiai gerkite kavą su grietinėle, o pietums užsisakykite spagečių su skaniu padažu, bet - pusę porcijos, dar galite paskanauti daržovių salotų be jokių pagardų. Formulė paprasta: dviguba porcija lengvų patiekalų ir “vaikiška” - kaloringų.

Konkretus patarimas. Ruošiatės į vakarėlį, kur bus daug skanių dalykų? Jokiu būdu nebadaukite visą dieną, kad paskui norėtumėte kirsti iš peties. Gerai papusryčiaukite, suvalgykite lengvus pietus, o prieš išeidami iš namų lengvai užkąskite (tarkim, varškės su vaisiais) - tuomet svečiuose nekils pagunda kibti į delikatesus.

4. Tik tai, kas natūralu

Stenkitės pirkti sezonines gamtos gėrybes: jose daugiau vitaminų ir mikroelementų. Rinkitės mažiau apdorotus produktus. Obuolys daug geriau už obuolių sultis, bet šios savo ruožtu geriau už abejotiną obuolių gėrimo pakelį.

Konkretus patarimas. Šviežiose žaliose daržovėse daug ląstelienos. Pradėję pietus jomis, greitai pripildysite skrandį ir suvalgysite mažiau kaloringo maisto. Lengvos salotos ar sriubos lėkštė - puikūs priešpiečiai.

5. Įsikalkite į galvą

Valgant reaktyviniu greičiu organizmas nespėja “užregistruoti” gauto maisto, tad nesitikėkite nei naudos, nei malonumo iš tokio valgymo. Liaukitės krimtę stačiomis prie šaldytuvo ar lėkdami laiptais, važiuodami iš taško A į tašką B. Šitaip elgiantis komanda apie sotumą smegenų apskritai nepasiekia. Nuo šiolei laikykitės taisyklės: įsidėjote į lėkštę, išsitraukėte servetėlę, atsisėdote - va dabar galima pietauti. Nepagailėkite 20 minučių, kad pavalgytumėte įsijautę, ramiai, neskubėdami.

Konkretus patarimas. Pažadinkite savyje gurmaną! Kas, jūsų nuomone, skaniau ir naudingiau - kopūstų salotos, prieš kelias savaites užpiltos majonezu ir iki šiol laukiančios šaldytuve, ar šviežių kopūstėlių salotos su feta, riešutais ir pikantišku padažu? Atsakymas akivaizdus.

6. Įsiklausykite į save

Viktorija Bekhem (Victoria Beckham) yra pasakiusi: “Mes aukojame daug laiko ir jėgų, kad gerai atrodytume, ir nekreipiame dėmesio į apetitą”. Išties, metantys svorį dažnai įspraudžia save į tvarkaraštį: valgysiu tris ar penkis kartus per dieną... Bet vieną dieną mes mažiau išalkę, kitą - labiau. Visad įsiklausykite į savo organizmą.

Konkretus patarimas. Jei maitinatės chaotiškai ir dienai baigiantis nepamenate, kiek ir ko įsidėjote į burną, pabandykite rašyti dienoraštį: fiksuokite viską, ką valgote, kad vėliau galėtumėte išanalizuoti ir padaryti teisingas išvadas.
 
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
dovile
2009-11-11 10:47:31
jusu komentarai naustabus
neringa
2009-10-17 19:50:07
savo malonumui namie pasimankstinu, dabar dar treniruokli turim ab rocket, tai isvis labai gerai, nereik nei i kluba sporto vazineti