• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Moters amžius ir dieta: ar yra ryšys?  1 

Autorius: Edieta.lt
2010-07-20 10:00:00

Moters amžius ir dieta: ar yra ryšys?
Jupiterimages.com nuotr.

Kodėl sendamos moterys dažniausiai ima priaugti svorio? Iki šiol manyta, kad pagrindinė šio reiškinio priežastis – hormoniniai pokyčiai moters organizme, vykstantys jai sulaukus 40-45 m.

Na, o naujausi moksliniai tyrimai išaiškino ir dar vieną ne mažiau svarbią priežastį, kodėl ilgainiui moterys ima priauginėti svorio. Pasirodo, su amžiumi kinta jų skonio jausmas ir ima labiau vilioti saldumynai.

Tyrimai atskleidė, kad 35 proc. moterų po klimakso ima nebevartoti saldumynų, o 45 proc.sąmoningai į savo valgiaraštį įtraukia daugiau saldumynų, nei anksčiau. Ir tik 15-20 proc. moterų kaip ir anksčiau riboja suvartojamų saldumynų kiekį nepriklausomai nuo amžiaus.

Pastebėta, kad vyresnėms moterims sunkiau numesti viršsvorį laikantis dietų, nei 20-30 m. amžiaus dailiosios lyties atstovėms. Kodėl?

Pagrindinė klimakterinio periodo ypatybė – sulėtėjusi hormonų gamyba. O kadangi klimakterinis periodas yra pereinamasis, jis trunka pakankamai ilgai, ilgainiui susiformuoja ir figūros pakitimai – juosmens, klubų, pilvo srityje bei apatinėje veido dalyje ima kauptis riebalai.

Ruošdamasis menopauzei moters organizmas persitvarko, o hormoniniai pokyčiai savo ruožtu daug aktyviau įtakoja riebalų sluoksnio didėjimą. Šių riebalų organizmui reikia tam, kad sumažėjus kiaušidžių hormono estrogeno gamybai jo funkcijas iš dalies perimtų riebalai. Šis procesas itin svarbus brandžių damų sveikatai.

O štai desperatiški bandymai bet kokia kaina atsikratyti riebalų sumažina estrogenų kiekį kraujyje, kas tik paaštrina klimakterinius simptomus (nemigą, kūno temperatūros šuolius, odos vytimą ir pan.). Riebalų kaupimo procesas paspartėja ne tik į viršsvorį linkusioms moterims, bet ir iki tol buvusioms itin lieknoms dailiosios lyties atstovėms. Manoma, kad apkūnesnės moterys lengviau išgyvena klimakterinius pakitimus. O ir išoriškai tuo metu jos ne taip pakinta: veido odos spalva nesikeičia, raukšlės lieka ne tokios pastebimos.

Taigi 40-50 m. moterims nerekomenduojama eksperimentuoti su dietomis, o norint atsikratyti keleto kilogramų kur kas išmintingiau būtų keisti gyvenimo būdą, padaryti jį aktyvesniu. Šiuo amžiaus tarpsniu dietos efektyvumas – minimalus, o žala sveikatai – garantuota.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
audinga
2010-07-22 11:17:57
Yra bjauru ištisai girdėti apie tą vyresnių moterų ansvorį.Yra bjauru girdėti ,kai žmonės myli ,ne žmogų ,o jo tipą.,kai yra geidžiama formos ,o ne žmogaus.Yra labai bjauru ,kai seksualumas yra iškeltas aukščiau už meilę.Ir kas nuo to pasikeis ,jeigu moteris numes svorio .Mylėt žmogų reik tokį ,kokį jį sukūrė gamta ir tėvai.Nereik ieškoti įdealių žmonių ,nes jų nėra......