• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nori numesti svorio? Daugiau miegok!  1 

2009-05-13 00:00:00

Nori numesti svorio? Daugiau miegok!
Balsas.lt; Jupiterimages nuotr.

Jei norite patobulinti savo kūno formas, visai nebūtinai laikytis griežtų dietų. Viskas, ko reikia, - daugiau laiko skirti miegui.

Britanijos mokslininkas Neilas Stanley, tyrinėjantis miego ypatumus, teigia, kad miego trūkumas skatina "alkio hormono" gamybos sutrikimus. Dėl šios priežasties padidėja mūsų apetitas, prarandame gebėjimą pajusti sotumo jausmą, užsimanome suvalgyti "kažką saldaus". Anot mokslininko, tai, kad pavargę žmonės vartoja daugiau cukraus, turi psichologinį pagrindą.
 
Dėl šios priežasties staigiai padidėja, o vėliau nukrinta cukraus lygis organizme, tai savo ruožtu sąlygoja blogesnę miego kokybę, o antsvorio problemos ir vėl nepavyksta išspręsti.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 80 proc. žmonių norėtų numesti svorio, tačiau 74 proc. iš jų neteikia didelės reikšmės nakties miegui. Atvirkščiai, du trečdaliai respondentų teigia, kad jie verčiau daugiau laiko skiria sportui, nei miegui.

Kad miego trūkumas sąlygoja nutukimą, mokslininkai nustatė dar prieš penkerius metus. Tuomet Čikagos endokrinologė Eve Van Cauter įrodė, kad miego trūkumas sutrikdo dviejų apetitą reguliuojančių hormonų išsiskyrimą.

Tyrimo metu jaunų sveikų vyrų buvo paprašyta naktį miegoti tik keturias valandas. Jau po dviejų naktų hormonų pusiausvyra jų organizme buvo sutrikusi.

Ghrelino, kuris skatina apetitą, riebalų gamybą ir svorio augimą, išsiskyrimas padidėjo 28 proc., dėl to vyrai jautė didesnį alkį, nei įprastai. Tuo tarpu leptino, reguliuojančio maisto suvalgymą ir sukeliančio sotumo jausmą, lygis nukrito 28 proc., dėl to vyrams buvo sudėtingiau įvertinti, kad jie pavalgė pakankamai.

Vėliau buvo atlikti kiti tyrimai, rodantys miego trūkumo ir svorio didėjimo sąryšį.

Nustatyta, kad miego trūkumo sukeltas apetito padidėjimas skatina žmones per dieną suvartoti 1000 kalorijų daugiau.

Kitas tyrimas parodė, kad pakankamai - 7-8 valandas per parą miegantys žmonės rečiau turi antsvorį.

"Miegas yra toks pats svarbus gražiai figūrai, kaip tinkama mityba ir sportas. Be to, tai daryti yra maloniau ir pigiau", - sako Neilas Stanley.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2009-07-14 00:07:06
jega...o visi tik ir kliedi kad jei miegi tai dideja svoris.