• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Noriu valgyti: kas po tuo slypi?  2 

Autorius: Eli.lt
2013-02-18 21:23:00

Noriu valgyti: kas po tuo slypi?
Jupiterimages nuotr.

Jeigu esate iš tų žmonių, kurie valgo dažniau ir daugiau negu reikia, pabandykite išsiaiškinti, kokie slapti troškimai slepiasi po nenormalaus apetito kauke.

Trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Aštuntadalį - valgydamas. Tai gana didelė gyvenimo dalis, kurią reguliuoja ne tik fiziologiniai organizmo poreikiai, bet ir psichika. O kai imame gilintis į žmogaus jausmus ir troškimus, daug kas pasirodo esą visai ne tai, kas iš pirmo žvilgsnio regisi. Todėl jeigu pasiryžote sulieknėti, prieš paskelbdami karą maistui, pamąstykite, kodėl jūsų apetitas daug stipresnis nei norėtųsi. Kitaip tariant - ką iš tiesų reiškia jūsų nenumaldomas noras valgyti, arba - kas sukelia jums nuo kūdikystės pažįstamą čiulpimo poreikį, kuriam taip sunku atsispirti.

Ryjame nuoskaudas

Kartais žmogui tenka patirti stiprius jausmus, kuriuos jam sunku ištverti. Dažniausiai jis jų net neatpažįsta. Ir neišreiškia. Paprastai tai būna negatyvios emocijos, kurių norisi kuo greičiau nusikratyti. Žmogus sako "Jaučiuosi blogai", tačiau negali suformuluoti, kokį būtent jausmą ir dėl kokios priežasties išgyvena.

Jeigu mes nesugebame diferencijuoti ir įvardyti savo emocijų, tuomet negalime ir nieko su jomis daryti - psichologų terminais tariant, adekvačiai reaguoti, o paprasčiau kalbant - "suvirškinti" ir išmesti į šiukšlių dėžę. Tuomet vieninteliu būdu "reaguoti" dažniausiai tampa kramtymas: pakramtai - ir, rodos, palengvėja. Valgymas ramina, suteikia malonumo, nukreipia dėmesį.

2 psl.
Puslapis 1 iš 8Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
5456
2013-02-20 16:42:54
as stresuodama nevalgau, bet va nuejusi i svecius esu linkus sveist nejausdama saiko, cia is serijos "akys mato". Taip i mano skrandi velyva vakara sukrenta traskuciai, saldainiukai, pyrageliai ir kitos nesamones. Svoris auga nelabai lengvai, bet apsunkes pilvukas irgi menka paguoda, kai guliesi i lova miegot ir jautiesi kaip balionelis :)))
Mergina24
2009-10-05 07:42:47
Sutinku su siuo straipsniu 100proc. Pati esu liekna, nebuvogyvenime jokiuvalg. sutrikimu. Laikiausi ivairiu dietu ir vis pratrukdavau. Po vieno mane sukretusio incidento, savo emocijas pradejau sukramtyti.(visa diena ryti bet ka kas po ranka). Neisivelkit i sita dalyka, nes uzburtas ratas. Edi, rukai, geri, po to gailiesi. Reikia su savim kovoti ir atrast kuo daugiau veiklos.