• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vandens dieta dovanoja grožį  3 

Autorius: Woman.ru, Gerda Z.
2010-07-22 10:00:00

Vandens dieta dovanoja grožį
Jupiterimages.com nuotr.

Prasta oda, lūžtantys nagai ir plaukai, sąnarių girgždėjimas, padidėjęs kraujospūdis, galvos skausmai ir netgi viršsvoris. Žinote kaip visa tai gydyti? Jums padės vanduo!


Viršsvoris 99% atvejų formuojasi trūkstant grynojo vandens vartojimo.


Žmogui tai lyg skystasis kristalas. Iš vandens 70% sudaryta mūsų širdis ir plaučiai, raumenys ir kepenys – 75%, blūžnis – 77%, o smegenys – 70% vandens.  Bet iš kur jis gaunamas?


„Labai svarbu, kad į organizmą kasdien patektų grynas vanduo, - įsitikinusi gerai žinoma gydytoja dietologė. - Jokiu būdu to negalima sieti su gėrimais. Kai tik vanduo įgauna skonį, spalvą ar kvapą, jis patenka į virškinimo centrą. Vandens balansą mūsų organuose, viršsvorį, skysčių pašalinimą iš organizmo veikia vandens, druskų apykaita ir jis jaučia tik vieną signalą – druska ir vanduo.


Kilogramai dingsta kaip vanduo tarp pirštų


Siekdamos gražios figūros, moterys eikvoja pinigus šlapumą skatinančioms arbatoms, silpninantiems aparatams, lieknėjimo tabletėms, prakaitą išskiriančioms priemonėms, bandydamos „išsausėti“. Gydytojai – dietologai skelbia pavojų: viršsvoris 99% atvejų formuojasi nepakankamam gryno vandens suvartojimui.


„Beveik  visi žmonės su viršsvoriu – žmonės be vadelių (negalintys savęs sustabdyti). – Sako dietologė. – Kai iš tokio nevaldomo organizmo pradedami šalinti deficitiniai skysčiai, problemų su sveikata daugėja. Kad normaliai veiktų tulžį išskirianti sistema, žarnyne būtų normali mikroflora, - būtina gerti daug gryno vandens.“


Jeigu 70% mūsų organizmo sudaro vanduo, tai logiška, kad gerti mes privalome daugiau nei valgyti. Deja,kažkodėl būna atvirkščiai. Žmonės dažnai painioja alkį ir troškulį. Tai susieta su tuo, kad mūsų smegenyse troškulio centras esti šalia alkio centro ir mes ne visada pajėgūs suprasti iš kur ateina signalas ir ko vis dėlto norime – gerti ar valgyti. Su amžiumi troškulio centras veikia vis pasyviau, o senatvėje išvis nejaučiame troškulio.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
nežinau kaip su tais lakstymais į WC darbe
2010-07-26 11:51:05
Na taip viskas teisinga, tik darbe vienintelė atrodau kaip visiška idiotė,nes geriu po mazdaug 2 ltr per darbo diena,o tai yra maždaug po 1 stiklinę į valandą,ir lakstau į tualetą kas 15 minučių,žodžiu praktiškai darbui sunku susikaupti-tik pradedu dirbt kompu,o jau "spaudžia" smegenis vandenėlis........
Evaldas
2010-07-25 17:34:31
Kiek man biologijos mokytoja pasakojo tai vandenį reiktų gerti ~30min. prieš valgį , tuomet niekada nepersivalgysi(žinoma jeigu per prievarta valgysi , nenoredamas tai tikrai nepadės).
O dėl vandens kiekio kurį turėtume išgerti kiekvieną dieną tai tikrai mažai , kas rupinasi tuo , nors vertėtų.
mhm
2010-07-24 16:16:14
Pritarčiau, kad vandens dažniausia reikia daugiau mūsų organizmui nei mes jo suvartojame, tačiau ar tikrai yra gerai gerti kuomet valgome, nes tuomet atsiskiedžia skrandžio rūgštys ir yra apsunkinamas virškinimas, o geriant po valgio ar nėra maistas stumiamas į žarnas dar nespėjus jo tinkamai suvirškinti skrandyje...