• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Alergija: atsiradimo priežastys ir pirmoji pagalba

Autorius: Lilijana Seliukienė
2011-07-08 10:42:00

Alergija: atsiradimo priežastys ir pirmoji pagalba
123rf.com

Liepos 8 d. - Pasaulinė alergijos diena. Per pastaruosius 30 metų alerginiai susirgimai tapo sparčiausiai plintančia liga ir opia problema visame pasaulyje.

 

. Tyrimai parodė, kad šiandien maždaug vienas iš  trijų planetos gyventojų kenčia nuo vienokios ar kitokios alergijos formos. Apie 30-40% vaikų visame pasaulyje kamuoja atopinis dermatitas - dažniausia vaikų odos liga, pasireiškianti išbėrimais su niežuliu. Su kiekvienu dešimtmečiu sergančiųjų alergija skaičius dvigubėja, o tai parodo, jog ši liga tampa XXI a. epidemija. Ekspertai prognozuoja, kad artimiausiu metu nuo įvairių alergijos formų ir bronchinės astmos gali kentėti daugiau nei 50% planetos gyventojų. Dažna alergijos priežastis nėra vien gamtinės kilmės dirgikliai - kasdien pramonė mums pasiūlo tūkstančius produktų galinčių sudirginti odą ar sukelti alergiją. Į rinką patekę chemikalai, tokie kaip kvapiosios medžiagos, dažikliai bei konservantai, esantys daugelyje buityje dažnai naudojamų priemonių pakenkia odos apsauginį barjerą, iškreipia jo sudėtį ir dėl to sumažina odos apsauginio barjero funkciją. Pažeidus odos apsauginį barjerą padidėja odos pralaidumas chemikalams, alergenams, bakterijoms bei virusams, o tada iškyla pavojus ir mūsų sveikatai.


Šiandien gydytojų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į alergijos atsiradimo priežastis, diagnostiką bei gydymą, o svarbiausia – prevenciją. Pasaulinė alergijos diena puiki proga tai padaryti.

 

Kalbinama Lietuvos Astmos ir alergijos asociacijos (AAA)  Prezidentė Prof. Rūta Dubakienė:

 

Kodėl taip svarbu informuoti visuomenę apie alergiją ir būdus jos išvengti?


Informacijos labai trūksta, visuomenė nepažįsta pagrindinių alerginių ligų simptomų, juos dažnai maišo su kitomis ligomis. Tai labai svarbu kovojant su alergija, jos atpažinimas. Eilės pas gydytojus alergologus ilgėja kasmet, tačiau tai nereiškia, kad visi pacientai, kurie kreipiasi į gydytojus, yra alergiški. Jeigu kiekvienas žinotų pagrindinius alergijos simptomus, apsilankančių pas gydytojus būtų mažiau.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus