• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Azartiniai lošimai veda į pragaištį  2 

2009-03-10 00:00:00

Azartiniai lošimai veda į pragaištį
Jupiterimages nuotr.
Ar žinojote, kad azartiniai lošimai gali sukelti priklausomybę panašiai kaip narkotikai, tabakas, alkoholis ir kad dėl to gali tapti sunkiu ligoniu? Šį klausimą savo bendraamžiams ir ne tik jiems adresuoja Kauno medicinos universiteto (KMU) Visuomenės sveikatos fakulteto studentai. Jų praktikos Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure užduotis buvo išsiaiškinti, kokia yra azartinių lošimų rinka Kauno mieste, paskatos ir pasekmės. Kartu su biuro specialistais studentai priėjo išvados, kad azartiniai lošimai yra labai pavojingi.

 

Kauno apskrities priklausomybės ligų centre 2007 metais nuo patologinio azartinių lošimų potraukio gydėsi 12 žmonių, iš jų 11 vyrų, 2 paaugliai ir 1 moteris. Pernai ligoniais save pripažino 22 žmonės: 20 vyrų, iš jų 4 paaugliai, ir 2 moterys.


Liguistas potraukis lošti būdingas visoms socialinėms grupėms, dažniausiai 21-55 metų amžiaus vyrams. Vieni lošia, nes turi asmenybės vystymosi sutrikimų ir slepiasi fantazijų pasaulyje, kiti tai sieja su galimybe praturtėti. Dažniausiai pastarojo tikslo pasiekti nesiseka ir tam sutelkiamos visos jėgos, apima azartas. KMU studentai įsitikino, kad priklausomybė gali išsivystyti lošiant žaidimų automatų salonuose, ruletę ar kazino, sporto totalizatorių, internetinius ar SMS žaidimus, net paprasčiausioje televizinėje loterijoje.


Nevaldomas potraukis lošti gali pasireikšti, vos pabandžius. Laikui bėgant progresuoja lošimo dažnis ir apimtys. Didėja ir problemos: pralošiami ne tik asmeniniai, bet ir šeimos, darbovietės pinigai, brangūs daiktai, klimpstama į skolas. Nesėkmes lydi melas, alkoholio ir narkotikų vartojimas, stresas. Priklausomai nuo lošimo patiriami nuotaikos svyravimai, kuriuos sukelia pergalės ir pralaimėjimai. Būtent dėl nuotaikų kaitos priklausomus nuo azartinių lošimų žmones vis dažniau aplanko suicidinės mintys.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ruta
2010-11-24 19:44:03
na, mano vyras tai pastebejau kad kartais triobet svetaines tinklapi atidaro ir pazaidzia. Taciau neizvelgiu priklausomybes, nes jam tiesiog smagu laimeti kazkiek, o ir man paciai tada "nuskyla" ir dovanele:)
milda
2009-06-29 19:23:42
vyras su draugais daznai eina palosti, dazniausiai i tat, ten riboti losimai tai nebaisu, bet tik tiek, kad ten nera registraciju, viskas paprasta, esu ir as isbandzius, patiko, dar viena veikla pasipilde mano laisvalaikis