• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gripas sėja paniką, šluoja pinigus

Autorius: Raimonda Baublytė, respublika.lt
2009-11-19 16:00:00

Gripas sėja paniką, šluoja pinigus
Stasio Žumbio nuotr.
Visiška panika dėl gripo! Lietuvos žmonės ypač sunerimo išgirdę pranešimą apie antradienio vakarą Kauno medicinos universiteto klinikose nuo gripo komplikacijos mirusį 14-metį.
 
Pandeminio gripo epidemija jau paskelbta Vilniaus mieste (105,9 sergančiojo 10 tūkst. gyventojų), Ignalinos (111), Marijampolės (135,5), Ukmergės (268,8), Kaišiadorių (130), Jonavos (308) rajonuose. Artimiausiu metu epidemija gali būti paskelbta ir Molėtų (112), Trakų (98,2), Alytaus (138,8), Utenos (99,6) rajonuose bei Visagine 97,6).

Pacientams užplūdus gydymo įstaigas, ketinama ilginti poliklinikų darbo laiką, prašyti rezidentų, internų pagalbos.

Ne saldainiai

Apimti panikos žmonės šluoja vaistinių lentynas - neliko net brangiausių vaistų. Nors jie parduodami tik pagal receptą, vaistinės juos išdalijo kaip saldainius.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė paaiškino, kad didžiąją dalį sergančiųjų sudaro vaikai ir jauni žmonės. “Šio tipo gripo virusas paguldo jaunesnius žmones, iki 30 metų. Yra tokia prielaida, kad gimusieji iki 1957 m. jau yra susidūrę su šia gripo atmaina, taigi jie yra atsparesni šiam virusui.”

Gydytoja nuogąstavo, kad žmones apėmusi panika pridarys didžiulės žalos. “Visiškai be reikalo žmonės pasiduoda panikai ir karštligiškai perka vaistus. Tada pasideda ir nevartoja arba, dar baisiau, vartoja be gydyto paskyrimo. Juk tai ne saldainiai. Tik gydytojas gali juos skirti atsižvelgdamas į ligos simptomus”, - paaiškino D.Razmuvienė.

Tie, kas vartoja antivirusinius vaistus be jokio reikalo, ne tik rizikuoja pakenkti sau, bet ir tikriems ligoniams. “Kaip kiekvienas vaistas šie turi šalutinį poveikį ir profilaktiškai vartoti jų negalima. Žmonės gal nesupranta, kad gerdami “šiaip sau” kenkia sau. Jie labai rizikuoja, kad kai iš tiesų susirgs, virusas nebereaguos į gydymą”, - nuogąstavo gydytoja. Ji pabrėžė, kad jei pirktų tik tie, kam vaistą skyrė gydytojas, jų tikrai užtektų visiems ir dar liktų. “Ką mes darysim, kai, atsiprašau, visi be reikalo prigers, prigers, o kai reiks, tai jau ir nebeturėsim kuo gydytis?” - piktinosi gydytoja.

Gyvenimas stoja

Vis daugiau mokyklų gripo epidemijų apimtose savivaldybėse užveria duris, tačiau Švietimo ir mokslo ministerijos ekspertai vakar pareiškė nuomonę, kad ugdymo procesas nenukentės.

Dviejų savaičių atostogų išleisti ir visi 267 Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokyklos kursantai.
Dėl gripo lapkričio 22-ąją Prezidentūroje turėjusi vykti šeimoms skirta popietė nukeliama į sausį.

Gripas išguldė ir sportininkus. Atidėtos ir dvejos LKL rungtynės. Kėdainių “Nevėžio” ekipoje susirgo kone pusė krepšininkų. Vyrų pavyzdžiu netrukus pasekė ir dailioji lytis. Iškritus iš rikiuotės septynioms krepšininkėms, Kauno ekipa “Laisvė” paprašė atidėti dvejas Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynes. Savaitgalį Elektrėnuose neįvyks du planuoti atviro Latvijos čempionato mačai.
 
Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus