• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Joga ir diabetas  1 

2008-03-26 00:00:00

Joga ir diabetas

Cukrinio diabeto diagnozė gali sukrėsti kiekvieną. Keičiasi gyvenimo būdas, tenka laikytis specialios dietos, gerti vaistus, atsisakyti įprastų dalykų. Sergant šia liga, svarbu išlikti fiziškai aktyviems. Šiandien teigiama, jog sergant diabetu reguliariai praktikuojant jogą pastebimas teigiamas jos poveikis.

Cukrinis diabetas

Sergant diabetu (cukralige) organizmas nepajėgia pasisavinti gliukozės iš kraujo. Taip nutinka dėl ląstelių nejautrumo insulinui arba dėl sumažėjusios insulino gamybos kasoje. Dėl šių priežasčių gliukozės kiekis ląstelėse būna labai mažas, o kraujyje – per didelis. Yra skiriamos dvi šios ligos formos: I ir II tipo diabetas. II tipo diabetas išsivysto gerokai dažniau. Juo serga apie 90% diabetikų.

Nežiūrint į šią ligą rimtai ir jos nekontroliuojant, gali atsirasti įvairių diabeto komplikacijų: vystosi aklumas, inkstų nepakankamumas, pažeidžiami kojų nervai ir kt. Cukrinis diabetas laikomas neišgydoma liga, tačiau taikant šiuolaikinius gydymo metodus, žmogus gali normaliai gyventi ir dirbti. Diabetą turite išmokti kontroliuoti visapusiškai (fiziškai, emociškai, protiškai), pažinti streso simptomus, emocinį nepastovumą, laikytis dietos ir t.t.

Pastaruoju metu atlikti tyrimai rodo, jos fizinis aktyvumas bei pratimai teigiamai veikia diabetu sergančius žmones.

Jogos poveikis

Šiandiena jau neabejojama teigiamu jogos poveikiu diabetu sergantiems žmonėms. Išskiriami 2 pagrindiniai jogos poveikiai sveikatai:

1. atliekant jogos kvėpavimo pratimus, susitraukiant ir atsipalaiduojant pilvo raumenims, teigiamai veikiama kasa bei stimuliuojamos jos ląstelės

2. atliekant jogos asanas mažėja gliukozės kiekis kraujyje

Be to, praktikuojant jogą įgyjama pasitikėjimo savimi bei ramybės, keičiasi požiūris į gyvenimą. Joga – ne tik kūno lavinimas, bet ir būdas suvaldyti jausmus ir mintis. Indijoje veikia medicinos centrai, kuriuose žmonės sergantys diabetu gydomi atliekant jogos asanas, medituojant bei darant kvėpavimo pratimus.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Sarune
2009-05-26 10:33:22
Na as sergu diabetu, taciau sportuoju i savaite bent tris kartus ir joga kartais einu, aisku papildomai vartoju vitaminus Diabetiker vitamine, ir nejauciu jokiu sunkumu, atvirksciai savijauta geresne:)