• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką gėdijamės pasakyti gydytojui...  10 

Autorius: TheSun.co.uk
2009-06-29 17:33:00

Ką gėdijamės pasakyti gydytojui...
Jupiterimages nuotr.
Ar teko kada patirti, kad dėl kai kurių sveikatos problemų drovu kreiptis į gydytoją? Vienam tokiu „droviu simptomu“ gali būti be priežasties veidą mušantis raudonis, kitam – lytiniu keliu plintanti liga, per didelis prakaitavimas ar... impotencija. Tokių žmonių tikrai apstu.

Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai parodė, jog 3 iš 4 britų drovisi užsiminti gydytojams apie panašius negalavimus. O tai lemia 12,5 mln. depresijos atvejų, apie 1 mln. nutrūkusių santykių, 1,7 mln. prarastų darbo vietų.

Leidinys „The Sun“ į pagalbą pasikvietė kvalifikuotą medikę, daktarę Carol Cooper, ir paprašė jos plačiau papasakoti apie ligas, kurių simptomai gali versti raudonuoti pacientus.

Vidutinis drovumo laipsnis

Raudonavimas

Raudonuoja visi! Tik vieni – gana retai, dėl ne kasdien pasitaikančių priežasčių. O kitus raudonis išmuša, atrodytų, ir visai dėl nieko.

Galimos priežastys: Raudonio bangos – vienas iš tipinių menopauzės reiškinių. Kai kurie žmonės gali labiau raudonuoti užvalgę skonio stipriklio natrio gliutamato, pasitaikančio įvairiuose pusfabrikačiuose. Kartais žmogus atrodo raudonio išmuštas dėl odos bėrimo.

Profilaktika: Paauglystės raudonis dažnai išaugamas. Jei paauglystę jau išaugote, o raudonis vis muša be priežasties – pabandykite riboti aštrius maisto prieskonius, alkoholį, karštus gėrimus, nevilkėkite sunkių rūbų.

Blogas burnos kvapas

Blogas burnos kvapas – įprastas reiškinys rytais, ypač jei miegojote pražiota burna. Tačiau kai kuriems žmonėms nuolatinis blogas burnos kvapas ne juokais apkartina gyvenimą ir bendravimą.

Galimos priežastys: Dehidratacija, sugedę dantys, dantenų ligos, per daug alkoholio. Kartais tai gali būti sinusų ar plaučių ligų ženklas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
p.s.
2014-07-21 23:25:19
impotencija - ne liga. Dažniau - jos simptomas.
Ligita
2014-07-21 23:24:10
Vyrui impotencija – beveik baisiausia, kas gali nutikti. Baisiau gali būti tik apsilankymas pas gydytoją. Bet kaip pasakyti,kad jaudintis ar bijoti nereikia?
Ligita
2014-07-21 23:22:26
taip, manasis irgi dėl impotencijos pas gydytoją eit bijojo. Visai kaip vaikas . Padarė tyrimus, išrašė vaistų. Dabar vėl geria, bet kitus (spedrą).