• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kam reikalingas apendicitas?  1 

2008-05-10 00:00:00

Kam reikalingas apendicitas?
"Laisvalaikis", "Gamma" nuotr.

Apendicitas, lydimas stiprių pilvo skausmų, dažniausiai netikėtai išveda iš rikiuotės net pačius stipriausius. Tačiau laiku jį išoperavus jau po kelių dienų žmogus gali grįžti į darbą.


Svarbiausia, jei atsirado stiprus skausmas dešinėje klubinėje srityje, nelaukite, kol savijauta pagerės ar pablogės - nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Skubiai prireikė operacijos

Balandžio pradžioje „Mis Lietuvai 2007“ Jurgitai Jurkutei buvo atlikta apendicito operacija.

„Pietaudama su pusbroliu pajutau nedidelius skrandžio skausmus, todėl nieko nelaukusi grįžau į namus prigulti, tačiau skausmai nepraėjo, - pasakojo mergina. – Vakare nuvažiavau į ligoninę. Medikai, padarę tyrimus, įtarė apendicitą. Bet tam, kad patvirtintų diagnozę, reikė jo atlikti dar vieną tyrimą. Nusprendžiau vykti namo, o ryte planavau atvažiuoti išsitirti“.

Tačiau tą patį vakarą merginai pakilo temperatūra ir ji nieko nelaukusi vėl nuvažiavo į ligoninę. Gydytojai patvirtino, kad tikrai reikia skubiai operuoti.

J.Jurkutė po operacijos jautėsi gerai. „Mis Lietuva 2007“ prisipažino, kad labiausiai jai norėjosi ledų su vaisiais ir šokoladu. Tačiau keletą dienų tai turėjo likti tik svajone, nes po operacijos jai buvo galima valgyti tik sultinį ir gerti vandenį.

Nors dėl operacijos merginai teko trumpam pamiršti darbą filmavimo aikštelėje, praėjus savaitei „Mis Lietuva 2007“ jau vėl filmavosi seriale „Moterys meluoja geriau“, kur atlieka vieną pagrindinių vaidmenų.

Gydymas - tik operacinis

Apendicitas - tai ūminis (rečiau - lėtinis) kirmėlinės ataugos uždegimas. Tai viena dažniausių chirurginių ligų. Ūminiam apendicitui būdinga staigi pradžia, pilvo skausmas, kuris iš pradžių dažnai jaučiamas viršutinėje pilvo dalyje, o po 2-4 valandų nusileidžia žemyn ir lokalizuojasi dešinėje klubinėje srityje, pykinimas, neretai ir vėmimas, karščiavimas, padažnėjęs pulsas, kartais būna viduriavimas arba vidurių užkietėjimas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
punktyras
2008-05-20 10:44:44
Apendicitas - apendikso uždegimas. Straipsnelio pavadinimas labai jau... tarkim, filosofinis. Lygiai prasmingas klausimas būtų kam reikalinga ilga, kankinanti mirtis.
Straipsnelio pavadinimas turėtų būti kam reikalingas apendiksas/kirmėlinė atauga