• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lytinių organų pūslelinė  5 

Autorius: lsveikata.lt
2010-04-12 17:00:00

Lytinių organų pūslelinė
jupiterimages.com nuotr.

„Prieš kelerius metus užsikrėčiau lytinių organų pūsleline. Gydžiausi. Dabar man jau per trisdešimt, tačiau esu netekėjusi. Infekcijos protrūkiai reti ir neskausmingi. Tačiau kaskart, kai susipažįstu su vyriškiu, turiu jį įspėti apie savo bėdą, ir dažniausiai mūsų bendravimas labai greitai baigiasi. Nors jaučiuosi puikiai, protrūkio metu nesantykiauju, tačiau visą laiką esu labai atsargi ir stebiu, ar neatsirado ligos požymių. Ar taip tęsis visą gyvenimą? O gal jau galima tą ligą išgydyti?"
(L.L.)

Vilniaus Šeškinės poliklinikos moterų konsultacijos vedėja, gydytoja akušerė-ginekologė Vilma Vasjanova:

- Lytinių organų pūslelinė, kitaip herpes virusinė infekcija yra neišgydoma liga, kurią sukelia herpes simplex virusas. Užsikrėtus ant lytinių organų odos ar gleivinės iškyla grupės pūslelių, kurios paskui trūksta ir atsiranda skausmingų žaizdelių.

Pūslelinės virusu galima užsikrėsti net ir tada, kai jokių išorinių infekcijos požymių nematyti. Virusas gali būti nustatomas padarius makšties sekreto laboratorinį tyrimą. Esant išoriniams ligos požymiams, šia infekcija užsikrečiama itin greitai. Ryškiausias infekcijos požymis – pūslelės, kurios dingsta per porą trejetą savaičių. Tuomet virusas „užmiega“, o vėliau ima reikštis periodiškais protrūkiais, kurie ilgainiui darosi retesni ir ne tokie skausmingi.

Šis virusas ypač pavojingas nėščioms moterims, nesigydant gimdymo metu galima užkrėsti kūdikį. Tais atvejais, kai lytinių organų pūsleline susergama iki pastojimo, būtina apie tai pasakyti gydytojui – gal nėštumo pabaigoje teks nustatyti, ar nėra infekcijos protrūkio ženklų. Jei jų yra, siūloma atlikti cezario pjūvį.

Pūslelinės virusas tūno nervų ląstelių viduje, kur imuninė sistema jo nepasiekia. Daugumai žmonių virusas periodiškai suaktyvėja, tuomet vėl atsiranda pūslelės ir žaizdelės tose pačiose lytinių organų vietose. Pūslelinė kartojasi sergant kokia nors liga, pažeidus infekuotą vietą ar padidėjus įtampai.

Moterims, užsikrėtusioms šiuo virusu, padidėja rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu. Jei ant gimdos kaklelio atsiranda žaizdelių, audinys tampa ne toks atsparus papilomos viruso infekcijai, kuria taip pat užsikrečiama lytinių santykių metu.

Norint apsisaugoti nuo infekcijos:

* nesibučiuokite su apšašusiais žmonėmis,

* nesinaudokite jų rankšluosčiu, indais,

* susilaikykite nuo bet kokių (vaginalinių, analinių ar oralinių) lytinių santykių, kai vienam partnerių iškyla pūslelių ar jaučiate dilgčiojimą, niežėjimą ant lytinių organų,

* santykiaukite tik tuomet, kai nėra jokių ligos simptomų, bet ir tuomet naudokite prezervatyvą su spermicidais (beje, virusui suaktyvėjus, ir tai nėra šimtaprocentinė apsauga, nes pūslelės gali iškilti kitose vietose, kur prezervatyvas neuždengia).

Pūslelinę galima slopinti antivirusiniais vaistais, kurie pagreitina žaizdelių gijimą, malšina skausmą.

Sergant pūsleline, lytiniai organai turi būti švarūs ir sausi, tuomet išvengiama bakterinės infekcijos (nusimaudžius, infekuotą sritį sausinti reikėtų kitu rankšluosčiu, kad infekcija neplistų po visą kūną).

Vilkėti medvilninius ir neaptemptus apatinius drabužius.

Vengti streso, kuris gali komplikuoti ligą ir stabdyti gijimą.
 
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
victoria elina
2017-09-15 10:50:30
PRAŠOME PERSKAITYKITE MY HERPES CURE. Sveiki visi, aš esu iš JAV, Florida. Noriu pasidalinti savo liudijimais plačiajai visuomenei apie tai, kaip šis didis vyras, vadinamas Dr Mohammedu, gydo mano herpesą. Aš buvau HERPES pacientu daugiau nei vienerius metus ir du mėnesius, ir man buvo sunku, kol aš atėjau per šią moterį, kai aš keliaujau į Olandiją už interviu, kuris atsitiko, kai kažkada buvo herpeso pacientas, aš paaiškinau kas tai jai ir ji man pasakė, kad yra didžiojo gydytojo, kuris padėtų jai išgydyti herpes, ir ji davė man savo elektroninio pašto adresą, kad galėčiau susisiekti, ir aš padariau, kaip ji nurodė. Ir Dr man pasakė, kiek nusipirkti herpeso vaistažolių ir kaip aš tai gausiu, ką aš padariau. ir jis siunčia man vaistažolių vaistą per UPS KURIERINĮ PASLAUGĄ, ir aš naudoju jį pagal savo nurodymus, ir mano didžiausias siurprizas, kad aš paėmė Herpes vaistažolių mediciną tik 2 savaites ir štai aš nuėjau į herpeso testą, nes mano didžiausias siurprizas gydytojas mane patvirtino be herpeso ir sakė, kad mano sistemoje jau nėra herpeso ir iki šiol aš niekada nejaučia jokių skausmų ar herpeso simptomų, todėl sakiau, kad turiu parodyti šio žmogaus gėrį plačiajai visuomenei, jei esate ten naršydamasis iš šio herpeso problemų ar bet kokios mirtinos ligos ar kitos ligos, aš patariu jums susisiekti su juo jo darbo elektroniniu paštu:
(herbalcure12@gmail.com) pokalbis arba vadinamas whatsapp +2349036036397, ir aš tau įsitikinau, kad jis jums padės, kaip jis padarė už mane gerai
indre
2010-07-23 13:22:34
to aria>

kazin ar galima vadinti paleistuvyste, visa gyvenima leidziant su vienu ir tuo paciu vyru???
aisku uz vyra negaliu 100proc garantuoti, bet pusleline pasireiske pirmiau man ir manau, kad jis nuo manes uzsikrete, tik jam ji pasireiske gal 2-3 kartus per 5m., o man kas menesi maziausiai ;(
taip kad kategoriskai esu pries pasisakyma!
greta
2010-04-15 16:03:30
idomu...as pusleline uzsikeciau vaikysteje, kai dar zalio supratimo neturejau apie lytinius santykius :).
ir ta savo virusiuka padovanojau savo mylimajam.