• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Matančios rankos  2 

Autorius: Aida Valinskienė, respublika.lt
2009-10-21 08:00:00

Matančios rankos
jupiterimages nuotr.

Aristotelis tvirtino, kad žmogus turi penkias jutimo sistemas ir todėl jam būdingi penkių rūšių pojūčiai: regos, klausos, lytėjimo, uoslės ir skonio. Sakoma, kad netekus bent vienos iš jų, sustiprėja kitos. Refleksoterapeutė Dalia BARONIENĖ, regėjimo netekusi dėl ligos, patvirtina, kad sustiprėja ir tai, ką net įvardinti nelabai gali - gal intuicija, loginis mąstymas, aplinkos suvokimas.

Refleksoterapeutė D.Baronienė - kvalifikuota medikė, keletą pastarųjų metų dirbanti masažo salone “Matančios rankos”.

Akupunktūra - gydymas adatomis. Tai iš Kinijos atkeliavęs gydymo metodas, kuriam, kaip teigiama, jau apie 6 tūkst. metų. Specialios adatėlės įduriamos į biologiškai aktyvius organizmo taškus ir juose tam tikrą laiką atliekamos manipuliacijos. Taip sugrąžinama organizmo pusiausvyra.

Biologiškai aktyvūs taškai, pasak gydytojos, yra išsidėstę tam tikra tvarka, o jų eiliškumas dar vadinamas meridianais. Kaip kraujas teka kraujagyslėmis, taip žmogaus energija teka meridianais. Po dvi valandas per parą tam tikruose meridianuose energija yra maksimali, tad, žinodamas meridianų “darbo laiką”, gali pasiekti geresnį efektą.

“Akupunktūra nėra gydymo metodas, kuris gydo vien galvą, koją ar ausį. Akupunktūra gydo visą organizmą. Ir kai viskas “susidėlioja į lentynėles”, dingsta ir negalavimai, - teigia D.Baronienė. - Kartais gydymo rezultatai būna net labai netikėti - žmogus ateina dėl vienų problemų, o po kelių akupunktūros seansų paaiškėja, kad dingo ne tik ta problema, bet ir kitos, kurių jis net neminėjo”.

Tačiau akupunktūra neveikia kaip tabletė - išgėrei ir po pusvalandžio jautiesi sveikas. Norint pasiekti rezultatą, reikia laiko. Vis dėlto jau gerą dešimtmetį pasaulyje bendram darbui siekiama sujungti tradicinę ir netradicinę mediciną.

Tikėti nebūtina

“Nėra svarbu, ar žmogus tiki šiuo gydymo metodu. Kuo mažiau jis tiki, tuo man didesnis azartas įrodyti jam, kad tai veiksminga. Tai nėra koks nors šamaniškas gydymo metodas”, - teigia D.Baronienė.

Gydytoja iki šiol prisimena pacientę, kuriai nueiti į akupunktūros seansus rekomendavo ginekologė. Moteris elgėsi arogantiškai, pasakė visiškai netikinti akupunktūros galia. Tačiau atėjusi į ketvirtą akupunktūros seansą paklausė: “O pasitelkus akupunktūrą negalima šiek tiek nuo pilvuko apimties nuimti, o ant krūtinės pridėti?”

“Kai žmogus ateina į akupunktūros seansą, aš jį paguldau, įduriu jam adatas, įjungiu muziką ir prašau tik vieno - atsipalaiduoti, negalvoti apie problemas, kurios jį tuo metu slegia. Svarbiausia, kad nebūtų tų materialių minčių, to, kas žmogų kausto ir trukdo jam sveikti, - dėsto specialistė. - Tada, kai žmogus išmoksta atsipalaiduoti, jis leidžia adatėlėms padaryti savo darbą. Viena aš nieko negalėčiau pasiekti, tad paciento pagalba man reikalinga - bent jau tokia, kad jis leistų savo organizmui priimti pagalbą”.

Kažko netekdamas, kažką gauni

Tiesa, pasak gydytojos, akupunktūros negalima taikyti sau - procese būtinai turi dalyvauti kito žmogaus energetika. Gal todėl ir sau D.Baronienė negalėjo padėti, kai 1998-aisais jai pačiai prasidėjo bėdos su akimis, kurios baigėsi visišku aklumu.

Diagnozė, kurią ji tada išgirdo - ūmi glaukoma, sukelta nervinio streso. Iš pradžių vienos akies, po metų - kitos. Po 9 operacijų gydytojai nuleido rankas. Prasidėjo gyvenimas visiškoje tamsoje.

Kurį laiką D.Baronienė sėdėjo namie apimta depresijos ir nieko nenorėjo. Išsikapstyti iš tos būsenos padėjo vaikai. “Jie tada buvo paaugliukai. Sūnui tebuvo 11, dukrai - 15 metų. Jiems manęs reikėjo. Juk paauglystė - labai sunkus laikotarpis, o ant jų petukų dar užgriuvau aš su visomis savo bėdomis. Jiems buvo baisu. Manau, net baisiau negu man. Man - viena operacija po kitos, rūpesčiai, bėdos, aš neturėjau laiko pagalvoti apie tai, kas vyksta. O jie tai buvo namie, vieni...”

Po kurio laiko atsirado galimybė užsiiminėti akupunktūra Vilkpėdės socialinių paslaugų centre. “Supratau, kad aš tai galiu daryti ir nematydama. Kaip ir su maisto gaminimu - kurį laiką man atrodė, kad nematant to daryti neįmanoma, tačiau vėliau paaiškėjo, kad įmanoma”, - sakė D.Baronienė.

Gydytojos nepažįstantiems žmonėms iš pirmo žvilgsnio ji atrodo labai gyvybinga, aktyvi, besidžiaugianti gyvenimu. “Aš visą gyvenimą mokėjau neparodyti, kas mano viduje, - sako ji. - Jeigu būčiau mokėjusi išreikšti savo emocijas ir išgyvenimus, manau, nebūčiau praradusi regėjimo, nes ta vidinė įtampa, neišlietos emocijos “kirto” per mano silpniausią vietą - akis. Dabar žinau, kad emocijų negalima kaupti savyje, tačiau man nepavyksta išsilieti, aš nemoku”.

D.Baronienė iki šiol neišmoko ir viena vaikščioti mieste. Ji juokauja, kad kol yra parankė, į kurią galima įsitverti, tos baltos lazdelės ji į rankas neims.

“Gal man ir nereikia savęs prievartauti. Likimas taip viską sudėliojo. Gal man iš tikrųjų reikėjo kažką prarasti, kad atrasčiau didelę gyvenimo meilę. Kažko netekdamas, kažką gauni”, - sako D.Baronienė.

“Kartą ėjome su drauge pavedžioti šuns ir aš jai pasakiau: paskubame per gatvę, kol žalia šviesa dega. Mes paspartinome žingsnį ir ji staiga sustojo kaip įkasta. “Palauk, - sako, - o iš kur tu žinai, kad žalia šviesa dega?” Aš sprendžiau pagal automobilių skleidžiamą garsą. O juk matydamas net nepagalvoji, kad pagal tai galima nustatyti šviesoforo spalvą”, - samprotavo moteris.

D.Baronienė dabar teigia matanti visų pirma širdimi. Ji įsitikinusi, kad kiekvienas gali matyti širdimi, tačiau dauguma nekreipia į tai dėmesio, pasirenka paprastesnį kelią. Taip, kaip dauguma sunegalavę neieško to negalavimo priežasčių, o tiesiog išgeria tabletę.

Verta žinoti

Rasa BAGDONIENĖ, gydytoja oftalmologė:

Glaukoma - tai akių liga, kurią sukelia padidėjęs akies vidinis spaudimas, pažeidžiantis regos nervą ir tinklainės ląsteles, kai sutrinka skysčių tekėjimas akyje.

12-15 proc. žmonių turi šiek tiek kitokią akies sandarą, nei įprasta, ir tai sąlygoja tokio reiškinio kaip ūmus glaukomos priepuolis atsiradimą. Jis pasireiškia dideliu akies skausmu, paraudimu. Jei ūmus glaukomos priepuolis negydomas, žmogus gali apakti.

Dažniausiai ūmus glaukomos priepuolis ištinka dėl streso, nervinės įtampos, didelės baimės, labai įtempto darbo, ypač tamsoje, kai smarkiai išsiplečia vyzdžiai. Akyje yra tam tikri keliai, kuriais iš jos nuteka skysčiai. Išsiplėtus vyzdžiui tie keliai užsiblokuoja ir skysčiai neturi kur nutekėti, jie pradeda kauptis akyje ir akispūdis gerokai padidėja. Akis tampa kieta kaip akmenukas, pažeidžiamas regos nervas. Kuo tas pažeidimas ilgiau trunka, tuo didesnė galimybė, kad pakitimai bus negrįžtami.
 
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita" 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
lk
2010-06-06 09:26:57
kas ten su ta Raguotyte ir kriaukle ir kuo cia deta refleksoterapiaute Baroniene ?
Inga
2010-05-14 20:32:21
Atsimenu sia ponia gimdymo namuose. Ir mano sunus atsimena taip pat. Kaip ten su ta kriaukle buvo, ponia? Yra dalykai, kurie nepasimirsta, ponia, ar ne? O jus taip siulete! Ponia felcere Raguotyte vis dar tebemasazuoja? Vaikus? oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo