• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Meningokokinė infekcija. Svarbiausia – atidumas ir laikas

Autorius: Ligita Šoliūnienė
2011-10-10 08:05:00

Meningokokinė infekcija. Svarbiausia – atidumas ir laikas
123rf.com

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, įtariama, jog dėl meningokokinės infekcijos mirė penkiolikmetis Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos moksleivis. Ilgiau nei savaitę tik slogavęs paauglys kreipėsi į medikus, tačiau staigiai blogėjant savijautai berniuko gyvybės išgelbėti nebepavyko. Iki tol jis lankė pamokas, bendravo su draugais, tad nežinia kiek šiuo metu yra nuo jo užsikrėtusiųjų.


Norėdami detaliau atkreipti dėmesį į pirmuosius šios klastingos ligos simptomus bei nuraminti, kad tai – visiškai pagydoma liga, kalbiname Kauno „Naujosios klinikos“ šeimos gydytoją Edmundą Mikalauską.


- Nepaparastai skaudu, kai šį pasaulį palieka vaikai ir jaunimas... Tuo metu, kai jiems reikėtų džiaugtis atradimais ir krykštauti nuo žaismingų pramogų, iš pasalų puola pavojinga liga. Gydytojau, papasakokite kas yra toji meningokokinė infekcija, šiemet iš mūsų pasiglemžusi jau ne vieną gyvybę?

- Infekcinės ligos sukelia apie 25 proc. visų mirčių pasaulyje. Viena klastingiausių – bakterinis meningitas. Tai smegenų dangalų uždegimas, kurį sukelia smegenų skysčio infekcija. Bakteriniai meningitai skirstomi į spontaninius – visuomenėje įgytus (svarbiausia rūšis) ir sukeltus medicininių intervencijų ar traumų. Ši infekcija paplitusi visame pasaulyje,  susirgimai dažnesni šaltuoju sezonu: rudens –žiemos-pavasario mėnesiais.

- Kokie patys pirmieji šios paslaptingos ir žaibiškai ūmėjančios infekcijos simptomai? Kaip juos pastebėti ir skubiai kreiptis į medikus?

- Pradžioje pakyla temperatūra, atsiranda bendri negalavimai, dirglumas, galvos, raumenų skausmas, kaklo raumenų rigidiškumas, vėmimas, o tai, kas blogiausia, būdinga daugeliui ligų ir sunku diagnozuoti tikrąją. Išskirtinis meningito požymis – odos bėrimas. Prispaudus prie išbertos vietos skaidrią stiklinę, oda aplink bėrimą pabąla, tačiau pats bėrimas neišnyksta. Būtina skubėti pas medikus, jeigu bėrimas greitai plinta. Pirmieji kūdikių meningito požymiai – pasikartojantys neramumo priepuoliai, pulsuojantis, išsipūtęs momenėlis. Ypač pavojinga žaibinė forma, kuomet ligonio būklė blogėja valandomis, dėl sudėtingų ligos vystymosi reiškinių atsiranda inkstų nepakankamumas, plaučių uždegimas ir liga dažniausiai baigiasi mirtimi.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus