• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mitai ir tiesa apie pienligę  2 

2008-04-07 00:00:00

Mitai ir tiesa apie pienligę

Pienligė, o moksliškiau – vaginalinė kandidozė, - gana dažnai pasitaikanti liga. Pasak statistikos, ¾ visų pasaulio moterų su ja susiduria bent kartą gyvenime.

Ši liga lengvai atpažįstama ir greitai pagydoma, taigi daug rūpesčių nekelia. Tačiau vis dėlto kai kurie mitai apie šią ligą išlieka pakankamai gajūs. Pamėginkime išsiaiškinti, kurie iš jų prasilenkia su tiesa?


Mitas: Susirgus pienlige pirmasis simptomas – nemalonus kvapas iš lytinių organų

Tiesa: Pirmas ryškiausias pienligės simptomas – iš makšties pasirodančios baltos, į varškę panašios išskyros. Kitas svarbu ženklas, kad susirgote šia liga – niežulys ir deginimas lytinių organų srityje, dažniausiai toks įkyrus, kad tampa neįmanoma ramiai nusėdėti ant kėdės.

Taigi pajutus šiuos simptomus, kol jie dar netapo labai stiprūs, pats metas būtų apsilankyti pas ginekologą.


Mitas: Pienlige serga vien moterys

Tiesa: Vyrai šia liga taip pat kartais serga. Tik susirgus vyrui liga vadinama kiek kitaip – kandidozinis balanitas.


Mitas: Pienligė plinta lytiniu keliu

Tiesa: Candida grybelis, sukeliantis pienligę, yra kiekvienos sveikos moters makšties mikrofloroje. Taigi jei lytinio kontakto metu partneriai "pasidalins" nedideliu kiekiu grybelio bakterijų, nieko blogo nenutiks. Tam, kad išsivystytų susirgimas, tokio kieko tikrai nepakanka.

Oficialiai pienligė nepriskiriama prie lytiniu keliu plintančių ligų. Tačiau esama ir pavienių mokslinių tyrimų, kuriuose teigiama, jog nuo pienligės vertėtų gydyti abu partnerius, jei ši liga diagnozuota vienam iš jų.


Mitas: Kai imunitetas stiprus, pienligė "neprikimba"

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
patarimas
2008-07-23 00:03:11
nebutinai, gal Jus vartojote vaistus, antibijotikus, kurie galejo sukelti pienlige. ypatingai po gausaus siu vaistu vartojimo (daznai gydytojai israso arklines dozes) pasireiskia sie labai nemalonus simptomai... pries vaisto vartojima BUTINA PERSKAITYTI INFORMACINI LAPELI...o gydyti galima ir naturaliais budais, pvz keleta dienu (ryte ir vakare) po keleta minuciu (apie 10 min) pasedet kalio pergamanato voneleje (jo yra pirkti vaistineje, pigus) ir tik kad vanduo butu vos vos rausvas, bent jau man padejo.
lialia
2008-07-21 21:49:53
Jaj man po lytiniu santikiu pradejo niezeti ar tai reiskia kad mano vyras buwo man neistikimas ir uzkrete grybeliu