• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Naminės priemonės nuospaudoms gydyti

Autorius: Valstietis.lt
2012-06-20 08:00:00

Naminės priemonės nuospaudoms gydyti
Freedigitalphotos.net

Nuospaudos įvardijamos kaip liga, bet tai – daugiau kosmetinė problema. Jei nuospaudos susiformavo ne dėl pačios pėdos problemų (deformuoto pėdos kauliuko ar kaulinės išaugos, iškrypusių, sulinkusių kojų pirštų, kai jau reikia kreiptis į ortopedą), o dėl netinkamos avalynės ar neįprasto krūvio pėdoms, jų atsikratyti nesunku. Tereikia pamirkyti koją muiluotame vandenyje, ir viršutinį suragėjusį, sustorėjusį odos sluoksnį nesunku nugremžti peiliuku, skustuvu ar pemzos gabaliuku. Tačiau reikėtų žinoti, kad esant tam pačiam dirgikliui nuospauda vėl atsiras. Tad jei nuospauda neskausminga ir labai netrukdo, geriau jos neliesti. Veiksmingos ir mažiau traumuojančios priemonės nuospaudoms gydyti yra specialūs pleistrai ir tepalai, o kol nėra uždegimo, gali padėti ir liaudiškos priemonės, kurių yra tikrai daug.

Vieną kartą per savaitę darykite kojoms karštas ramunėlių voneles.

Į dubenį įpilkite vandens, vieną arbatinį šaukštelį amoniako, įberkite 1 arbatinį šaukštelį sodos ir ne mažiau kaip 1 valgomąjį šaukštą ūkinio muilo drožlių. Mirkykite nuospaudas, o vėliau jas nugremžkite.

Sutrinkite svogūnų laiškus į košelę ir ja tepkite nuospaudas bei suskilinėjusius kulnus.

Pasidarę svogūnų ir kreidos košelę, užtepkite ją ant nuospaudos ir laikykite 20 min. arba žalių bulvių griežinėlius – 15 min. Po tokių procedūrų nuplaukite odą šaltu vandeniu.

Sumaišykite medetkų žiedus su nedideliu karšto vandens kiekiu. Šiltą košelę užtepkite ant audinio gabalėlio, jį pridėkite prie nuospaudos ir apsukite pėdą vilnoniu audiniu. Šią procedūrą atlikite 10–12 kartų ir nuospauda pastebimai suminkštės.

Ant nuospaudos galima uždėti marlės gabalėlį, pamirkytą česnakų sultyse, ir palikti nakčiai.

O labai seną ir skaudžią nuospaudą galima gydyti taip: ant nuospaudos uždėkite citrinos skiltelę su žieve ir minkštimu, apriškite, kad laikytųsi, ir palikite bent dviem paroms. Joms praėjus uždėkite naują skiltelę ir vėl palaikykite 2 paras. Keiskite citrinos skilteles, kol nuospaudos nebeliks.

Be abejo, kad nuospaudų neatsirastų, labai svarbu avėti tinkamą avalynę.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus