• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Premenstruacinis sindromas - daugiau nei prasta savijauta  1 

2008-05-08 00:00:00

Premenstruacinis sindromas - daugiau nei prasta savijauta
"Gamma" nuotr.

Premenstruacinis sindromas (PMS) ir dar sunkesnė jo forma – Premenstruacinis disforinis sutrikimas (PMDS) – tai problemos, varginančios daugelį moterų, tačiau iki šiol yra mažai ištyrinėtos. PMS/PMDS tema pirmą kartą buvo nagrinėjama metiniame Europos kontraceptologų draugijos simpoziume, vykusiame praėjusią savaitę Prahoje.

“PMS kilmės priežastys iki šiol nėra aiškios. Be to, nėra visuotinai priimtų šį sindromą apibrėžiančių kriterijų”, - savo pranešime teigė Shaughn O’Brien, ginekologijos profesorius iš Didžiosios Britanijos. Tarptautinė ekspertų grupė yra pateikusi kriterijų sąrašą, kuriuo remiantis būtų galima diagnozuoti PMDS. Tikimasi, jog šie kriterijai bus įtraukti į naujausią Pasaulio sveikatos organizacijos tarptautinės ligų klasifikacijos leidinį.

Kas tai yra PMS?

Daugelio moterų savijauta prieš mėnesines pablogėja: padidėja kūno svoris, krūtys pasidaro jautrios, apninka bloga nuotaika ir susierzinimas. PMS (premenstruacinis sindromas) yra ne vien tai. Šiam sindromui būdinga gerokai daugiau savijautos būsenų. Tai fiziniai negalavimai (tinimas, galvos skausmas, bėrimas spuogais, kt.) ir emociniai simptomai (nuotaikos svyravimai, depresija, nerimas, irzlumas, kt.). Šie negalavimai gali sutrikdyti kasdienį moters gyvenimo ritmą.

Tačiau egzistuoja kur kas sudėtingesnė PMS forma – PMDS (Premenstruacinis disforinis sutrikimas). Šis sutrikimas pasireiškia itin sunkiais emociniais negalavimais, dažnai lydimais fizinių simptomų. Pagrindiniai PMDS požymiai: gili depresija, neviltis, prieštaringos mintys, didelis nerimas ir įtampa, emocinis nestabilumas, taip pat – nevaldomas pyktis ir susierzinimas, įžiebiantis skaudžius konfliktus šeimoje, tarp draugų ar bendradarbių.

Tiek PMS, tiek PMDS yra būdingas cikliškumas. Negalavimai pasireiškia netrukus po ovuliacijos, o susilpnėja prasidėjus mėnesinėms. Moterys, kenčiančios nuo PMS/PMDS, normaliai jaučiasi vos vieną savaitę per mėnesį – t.y. antrąją mėnesinių ciklo savaitę.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Migle
2008-11-16 22:38:50
laba diena, prasau pagalbos man prasid4jo pirmosios menesines spalio 15 diena buvo labai negausios. mokykloje lapkricio 13diena tuolete pastebejau akd tirusikai paterlioti maniau vel prasidejo menesines taciau usidejus paketa vakare radau tik vien menka lasiuka daugaiu ir nebebuvo dabar lapkricio 16diena ir bijau kad kaskas negerai ar tai buvo zenklas kad man tuoi prasides antrosios menesines ar man kaskas negerai? prasau atsakykit greitai nezinau k1 daryti...