• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sergančiųjų vėžiu gali būti gerokai mažiau  4 

2008-05-21 00:00:00

Sergančiųjų vėžiu gali būti gerokai mažiau
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija, "Gamma" nuotr.

Europos šalių patirties paskatinti

Praėjusių metų prevencinių programų rezultatai patvirtina, kad sergančiųjų vėžiu mūsų šalyje gali būti gerokai mažiau. Vilniaus universiteto onkologijos instituto duomenimis, nuo to laiko, kai 2004-aisiais pradėta vykdyti gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijos programa, Lietuvoje dažniau diagnozuojamas I stadijos ir rečiau – II–IV stadijų vėžys. Įrodyta, kad gerai vykdoma krūties vėžio prevencinė programa gali padėti sumažinti mirtingumą nuo vėžio 25–30 procentų. Tokios įtakos turi ir priešinės liaukos vėžio prevencinė programa, kuri Lietuvoje geriausiai vykdoma iš tokių programų.

Prevencinių programų nauda neleidžia abejoti Europos šalių, kuriose vėžio prevencijos programos įgyvendinamos ne vieną dešimtmetį, patirtis. Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinė programa buvo pirmoji vėžio prevencijos programa, pradėta šalyje įgyvendinti 2004-ųjų vasarą. 2005 metų rugsėjį buvo patvirtinta Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa, o gruodį – Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa. Jos visos finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Beje, dėl visų prevencinių tyrimų pirmiausiai dera kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Dėl gimdos kaklelio vėžio tikrinamos jaunesnės

Šiemet sveikatos apsaugos ministro įsakymu Lietuvoje buvo praplėstas profilaktiškai tikrinamų dėl gimdos kaklelio vėžio moterų amžiaus intervalas – nuo 25 iki 60 metų (iki 2008-ųjų buvo tikrinamos 30–60 metų moterys). Kaip ir daugelyje šalių, Lietuvoje moterys kviečiamos tikrintis kas trejus metus.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Jurka
2009-06-01 22:57:11
As niekada netikejau kad turesiu problemu su prostata,bet kuomet pradejo skaudeti,nebegalejau normaliai slapintis susigriebiau, pamaniau vezys, lekiau pas gydytoja,tai diagnozavo isvesejima gerybini(dekui devui),liepe vartoti vaistus ,vaistineje rekomendavo Peponen vaista is moliugu aliejaus,na ir ka po gero menesio kaip naujai gimes:),tai dabar ciut persalu ar sunegaluoju profilaktiskai ir peponen vartoju, nes bijau kad nebutu rimtesniu pablogejimu.
Sonata
2009-03-12 12:12:38
Manau,pirmiausia reikia rupintis paciu savimi.Niekam cia eilinis zmogus neidomus.Reikia rodyti iniciatyva patiems.O svarbiausia reguliariai tirtis.Vyras, kai karta jau susidure su prostatos sutrikimais,nuolat tikrinasi.Viskas nuo eilinio persalimo gali prasideti.Tada Prostamolis jam labai padejo.Tikrai veiksmingas,nes gan greitai viskas susitvarke.Taciau profilaktiskai gere keleta menesiu.
Lina
2009-02-28 09:08:41
Ta tariaoji nuosaka visus neva ir gelbėja. "Galėtų būti mažiau", "gali būti mažiau", "jeigu būtų, tai nebūtų" ir t.t., ir pan. Kol mūsų tai neliečia, atrodo, kad ir problea neegzistuoja. Deja. Kai vyrui prasidėjo su prostata susijusios problemos, įkalbėjau ir sūnų pasitikrinti sveikatą ir vartoti Prostamol. Pamaniau, kad tos problemos gali būti paveldimos, tad labai nerimavau. Laimė, dabar ir vyras, ir sūnus jaučiasi gerai, manau, laiku atkreipėme dėmesį į šią problemą.