• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Slaptos Veneros „dovanos“ apkartina santykius

Autorius: Medicina Practica
2012-09-10 15:26:00

Slaptos Veneros „dovanos“ apkartina santykius
„Cobas 4800“ įdiegtas „Medicina practica“ laboratorijoje

Lytiškai plintančiomis ligomis (LPL) Lietuvoje serga dešimteriopai daugiau žmonių nei oficialiai registruota, tačiau daugelis ligonių apie savo bėdą net neįtaria


Daug nerimo specialistams kelia tvirtinimas, kad net kas antras suaugęs žmogus iki 25 metų sirgo ar serga LPL. Šiandien žinoma apie 25 lytiniu keliu perduodamus sukėlėjus. Dažniausiai užsikrečiama gonorėja, chlamidijomis, sifiliu. Kol kas nepagydoma LPL - žmogaus imunodeficito virusas arba ŽIV. 


„Pavojingiausia, kai infekcija užsikrėtęs žmogus serga „partizanine“ ligos forma - nejaučia jokių požymių ir nesikreipia į gydytoją. Pastebėta, kad net devynios iš dešimties gonorėja užsikrėtusių moterų serga praktiškai be simptomų. Daugybė žmonių yra užsikrėtę chlamidioze, bet dar apie tai nežino. Minėtoms ligoms atskleisti pakanka tik šlapimo tyrimo“, - sako medicininių tyrimų laboratorijos „Medicina practica“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas. 


Laiku neišaiškinta LPL perduodama partneriui, o įsibėgėjusi infekcija pacientui sukelia lyties organų, prostatos, šlapimo takų ar šlapimo pūslės komplikuotus uždegimus. Gali kilti ūmūs sąnarių uždegimai, išsivystyti nevaisingumas. Pastojusioms moterims gresia persileidimas ar priešlaikinis gimdymas. Gimdyvė gali iškart perduoti infekciją savo kūdikiui. 


Specialistai rekomenduoja atlikti tyrimus visiems lytiškai aktyviems žmonėms, pakeitus partnerį, įtarus neištikimybę ar po atsitiktinių intymių santykių. Daugiau rizikos susirgti LPL dėl anatominių ypatybių turi moterys. Pavyzdžiui, lytinio akto metu jos du kartus dažniau užsikrečia klastingosiomis chlamidijomis. 


„Net jei intymūs santykiai tęsiasi ilgą laiką, negalima visiškai atmesti paslėptos LPL rizikos, tačiau pirmiausia turi būti tikras dėl savęs. Ypač į tai turėtų atkreipti dėmesį jaunimas. Moderni medicina turi visas galimybes tiksliai ištirti ir padėti greitai atsikratyti slaptų Veneros „dovanų“. Be to, pacientams garantuojamas anonimiškumas, - pastebi gydytojas S.Barakauskas. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus