• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Užkirsti kelią vėžiui gali ir moteriškas solidarumas (foto)

Autorius: Rožinio kaspino draugijos info.
2009-10-13 14:13:00

Užkirsti kelią vėžiui gali ir moteriškas solidarumas (foto)
R.Mikailionytė ir G.Latvėnaitė

„Mes, moterys, galime pačios padėti sau ir toms, kurios mums rūpi“, sakė projekto „Rožinė draugystė“ dalyvės, kurios vėlų pirmadienio vakarą rinkosi tapyti rožinių šilkinių šalikėlių. 

Moteris suvienijusį krūties vėžio prevencijai skirtą projektą „Rožinė draugystė“ vykdo Rožinio kaspino draugija ir moteriškų drabužių prekės ženklo „Ivo Nikkolo“. 

Šalikėliai, kuriuos pagamino moterys ir bendrovės „Baltika Lietuva“ darbuotojos, visą mėnesį parduodami „Ivo Nikkolo“ parduotuvėse, o už surinktas lėšas bus perkamos stulpelinės biopsinės adatos onkologinėms ligoninėms.

„Stulpelinės biopsinėnės adatos ne tik palengvina ligos diagnostiką, bet ir padeda labai tiksliai nustatyti diagnozę. Tačiau jos yra brangios – viena kainuoja nuo 60 iki 100 litų – todėl, trūkstant lėšų, medicinos įstaigose naudojamos retai“, – sakė Rožinio kaspino draugijos pirmininkė Erika Umbrasaitė.

Prie projekto prisijungusios moterys: TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė, dainininkė Irena Starošaitė, dizainerės Vida Simanavičiūtė, Žydrūnė Grigonytė, aktorės Gintarė Latvėnaitė, Dalia Michelevičiūtė, Eglė Mikulionytė, modelių agentūros „Major Image Group“ bendrasavininkė Renata Mikailionytė ir kitų sričių profesionalės kartu su geriausiomis savo draugėmis dalyvavo ir meninėse fotosesijose.

Moterys kartu su fotografe Monika Požerskyte („PIX studija“) sukūrė fotografijų parodą „Rožinė draugystė“, kuria perteikė savo nuostatą: „Mums rūpi ne tik geriausios draugės, bet ir tos moterys, kurių nepažįstam, bet kurioms galime padėti“. Paroda demonstruojama „Ivo Nikkolo“ parduotuvėse Vilniuje ir Kaune. Vėliau ji keliaus į kitas visuomenines erdves.

„Nenorime moterų gąsdinti. Norime akcentuoti vieną svarbiausių vertybių – draugystę ir moterišką solidarumą. Laiku atkreiptas dėmesys, taiklus pastebėjimas ar patarimas gali padėti išvengti daugybės nelaimių“, - sako „Baltika Lietuva“ direktorė Viktorija Krolytė.

Kiekvienas nupirktas rankų darbo šalikėlis labdaros fondą papildys 30 litų. 20 litų fondui atiteks nuo šalikėlio kainos, 10 litų – nuo Erikos Umbrasaitės knygos „Vienos krūties istorija“. Šias knygas „Ivo Nikkolo“ dovanos kiekvienai moteriai, perkančiai rožinį šalikėlį ir norinčiai padėti nerimo dėl ligos paliestoms moterims. 
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus