• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vienoje griaudėjo ŽIV žmonių pasipiktinimo šūksniai

Autorius: aids2010.org
2010-07-23 10:00:00

Vienoje griaudėjo ŽIV žmonių pasipiktinimo šūksniai
Jupiterimages.com nuotr.

Nepasitenkinimą valstybės politika ŽIV žmonių atžvilgiu išreiškė ir lietuviai

Šią savaitę Austrijos sostinėje vyksta tarptautinė AIDS 2010 konferencija. Pirmąją konferencijos dieną Vienos centre griaudėjo ŽIV žmonių ir aktyvistų pasipiktinimo šūksniai. Jie reikalavo būti išgirsti, reikalavo tinkamo ir nenutrūkstamo finansavimo, valstybės dėmesio ir sprendimų. Lietuvos organizacijos „Pozityvus gyvenimas“ vadovas Jurgis Andriuška konferencijoje taip pat išreiškė protestą prieš Lietuvos infekcinių ligų ir AIDS centro vadovo Sauliaus Čaplinsko pranešimą.

Pacientai nenori mirti


Kelių kilometrų dydžio paviljone Vienos centre vykstančią konferenciją aplankys virš 25 000 žmonių. Reportažus ir pranešimus rengs pustrečio tūkstančio žurnalistų. Ši konferencija kainuos beveik tris milijonus.


ŽIV aktyvistai nusprendė šiemet išreikšti nepasitenkinimą dėl neapgalvotai švaistomų lėšų ir daugelyje pasaulio šalių vykdomos netinkamos AIDS prevencijos ir gydymo. Rusijoje kiekvieną dieną ŽIV užsikrečia 500 žmonių, tačiau dėl prasto finansavimo nutrūksta pagalbos sergantiesiems projektai.


Buvęs JAV prezidentas Bilas Klintonas konferencijos dalyviams sakė, kad tinkamas skirtingų šalių tarptautinių fondų finansavimas rodo, kaip viso pasaulio valdžios vykdo pažadą užtikrinti ŽIV infekuotiems prieinamumą prie gydymo.
ŽIV aktyvistai savo pasipiktinimą reiškė šūkiais: „Sex work is work“, „Vykdykit pažadus“, „Mano kūnas – mano teisės“. Centrinė Azija, pietų Afrika, vidurio Europa – daugybė skirtingų tautybių, išvaizdų, veidų. Visi vienu balsu skandavo ir staiga sugulė ant žemės. Jie užtvėrė kelią tiems, kurie traukė į konferencijos salę, kad tartų tuščius sveikinimo žodžius.
Konferencijoje esančioje specialioje nevyriausybinės organizacijoms skirtoje salėje, pavadintoje „Global Willage“ dar ilgai skambėjo šūkiai. O infekuotų žmonių trapumą ir tirpstančias gyvybes keturias dienas simbolizuos skulptūra iš ledo. „Kaip greitai užgęsta gyvybė?“ – klausė konferencijos dalyviai visų pasaulio šalių valdininkų. Tų, kurie skirdami ar neskirdami lėšų lemia, kiek žmonių gyvens, o kiek mirs. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus