• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Burnos skalavimas: trigubai verta!  1 

Autorius: pagal Womansday.com
2012-01-23 16:05:00

Burnos skalavimas: trigubai verta!
123rf nuotr.
Burnos skalavimas specialiu skysčiu – prabanga ar būtinybė? Be abejo, visiems, kurie rūpinasi savo burnos higiena, ši procedūra labai svarbi – ji teikia net trejopą naudą:

1.    Reguliariai skalaujant burną dantys apsaugomi nuo apnašų kaupimosi. Kaip žinia, ant dantų susikaupusios apnašos gali tapti ėduonies ir dantenų ligų priežastimi. Beje, skalavimas nenuvalo jau esamų apnašų – tą padarys jūsų odontologas per burnos higienos procedūrą. O skalavimo skystis apsaugos nuo naujų apnašų kaupimosi.

2. Burnos skalavimo skystis su fluoridu saugo dantis nuo ėduonies. Todėl atidžiai skaitykite skalavimo skysčio etiketę – ne visų jų sudėtyje yra fluorido.

3. Burnos skalavimo skystis padės savarankiškai nustatyti, ar ant jūsų dantų yra susikaupusių apnašų. Po skalavimo tos vietos, kur susikaupę apnašos, šiek tiek pakeičia spalvą – nusidažo skalavimo skysčio atspalviu. Jei apnašos neįsisenėję, jas dar galite pašalinti tas vietas kruopščiau pavalydama šepetėliu ir tarpdančių siūlu.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Vita
2012-02-12 00:22:46
Keletas pastebjimų: visgi būtų naudinga pasikonsultuoti su odontologu ar burnos higienistu prieš renkantis skalavimo skystį, nes jų yra ne viena rūšis ir jų paskirtis skirtinga. Tarkim, antibakteriniuose skalavimo skysčiuose dažnai būna chlorheksidino, kurį ilgą laiką naudojant gali patamsėti dantų spalva.
Kas liečia skalavimo skysčių su fluoru naudojimą, tai taip pat yra keli niuansai. Skalavimo skystį su fluoru reikėtų gerai išskalauti, negalima nuryti skysčio. Taip pat vaikams, kurie gyvena regionuose, kur padidintas fluoro kiekis geriamajame vandenyje (Klaipėda, Plungė) galbūt nereikėtų vartoti skysčio su fluoru siekiant išvengti fluorozės rizikos.
Įprastai naudojami skalavimo skysčiai nepadės įsivertinti ar ant dantų nėra apnašų, nes jie jų nedažo. Apnašas nudažo tik nedaugelis skalavimo skysčių, (dažnai skirtų vaikams, tokių kaip Colgate Magic), kurie yra taip pat specialiai pažymėti.
Beje visko žinoti negalite, nes ant pakuočių pateikiama tik pagrindinė informacija, todėl nebijokite ir klauskite savo odontologo ar burnos higienisto apie visas jus dominančias burnos priežiūros priemones.