• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dažniausi krūties vėžio simptomai: kaip laiku pastebėti ligą?

Autorius: Eli.lt
2015-11-13 16:00:00

Dažniausi krūties vėžio simptomai: kaip laiku pastebėti ligą?
Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, kuri kasmet Lietuvoje nustatoma apie 70 iš 100000 moterų. Medikų teigimu, apie 90% krūties vėžiu susirgusių moterų pasveiksta, jeigu liga pastebima ankstyvoje stadijoje. Deja, bet daugelis Lietuvos moterų nemoka tinkamai savimi pasirūpinti, tad mūsų šalyje ši onkologinė liga nustatoma gerokai vėliau, nei kitose Europos Sąjungos šalyse ir JAV. Kiekvienai moteriai būtina išmokti tinkamai apžiūrėti savo krūtis ir įprasti profilaktiškai apsilankyti pas specialistus.

Simptomai, kuriuos pastebėti būtina

Pasak „MediCA klinika“ gydytojo Mingaudo Tamaliūno, moteris vis dar labai dažnai tenka įkalbinėti ir skatinti pasitikrinti: „Pastebime, kad žmonių susirūpinimas sveikata, profilaktinėmis programomis tikrai yra padidėjęs, tačiau vis dėlto jis nepakankamas. Gydytojams dažnai tenka ir paraginti, ir paskatinti moteris pasitikrinti profilaktiškai, ypač krūtis. Turime vis priminti, kad anksti diagnozavus bet kokią ligą, o ypač onkologinę, taikomas ir visai kitoks gydymas, ir pasveikimo procentas ženkliai didesnis“.

Anot gydytojo, vyresnės nei 50 metų moterys profilaktinei patikrai nukreipiamos kaip galima dažniau, mat krūtų vėžio profilaktinė programa joms leidžia nemokamai atlikti mamografiją kartą per dvejus metus.

„Su jaunesnėmis pacientėmis kiek sudėtingiau, nes nėra numatytų profilaktikos programų ir jos į medikus dažniausiai kreipiasi jau esant išreikštiems nerimą keliantiems simptomams. Tada žinoma reaguojame operatyviai, atliekame visus būtinus tyrimus, nukreipiame krūtų echoskopijai ir specialisto konsultacijai“, - situaciją aiškino M.Tamaliūnas

Pasak gydytojo, praktikoje pastebima, kad moterų susirūpinimą sukelia trys pagrindiniai simptomai: „Moterys dažniausiai kreipiasi pradėjusios jausti skausmą, pastebėjusius įtrauktą spenelį arba užčiuopusios krūtyje guzelius ar mazgelius. Tokie pakitimai gali reikšti, kad jei liga yra, tai ji jau pažengusi. Nes ankstyvas krūties vėžys nesukelia krūtų skausmo, dažnai gali neturėti ir visai jokių simptomų. Būtent tai šią ligą paverčia tokia nepastebima, bet labai pavojinga“, - dažniausiai moterų dėmesį patraukiančius simptomus vardijo „MediCA klinika“ gydytojas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus