• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Greipfrutas – natūralus antibiotikas
Autorius: Giedrė Gudaitė
2010-09-07 12:46:00

Flickr.com nuotr.

Sunegalavus dažną kamuoja klausimas, ar vartoti antibiotikus yra pavojinga. Ne paslaptis, jog per dažnas antibiotikų vartojimas silpnina organizmą, sukelia alergines reakcijas, toksiškai veikia inkstus ir kepenis, didina tikimybę susirgti grybelių infekcijomis ir kt. Be to, moterys, planuojančios nėštumą, besilaukiančios ar maitinančios krūtimi, bei kūdikiai vartoti antibiotikų negali. Gydytojai rekomenduoja papildomas priemones – natūralius antibiotikus. Būtent greipfrutų sėklų ekstraktas yra laikomas vienu iš efektyviausių grynu gamtos produktu. Tačiau reikėtų pažymėti, jei antibiotikus paskyrė gydytojas, jų atsisakyti negalima, tik būtina rūpintis organizmo stiprinimu. 


Laboratorijoje ištyrus greipfrutų žieves bei sėklas, buvo nustatyta, jog jose gausu labai stipriai veikiančių medžiagų, kurios daro tokį pat stiprų poveikį kaip ir sintetiniai cheminiai antibiotikai. Kaip rašoma naujausiuose moksliniuose straipsniuose, skirtumas tas,jog greipfrutų sėklų ekstraktas veikia ir virusus, kas nebūdinga sintetiniams antibiotikams“. Greipfrutų sėklų ekstraktas laikomas universaliu vaistu bet kokiai bakterijų, grybelių ir virusų sukeltai infekcijai gydyti. Ištyrus vaisiaus sėklas, paaiškėjo, jog ekstraktas veikia apie 800 skirtingų bakterijų štampų ir 100 rūšių grybelių.


Greipfrutų sėklų ekstraktas, tiksliai dozuojamas, nesukelia šalutinių reakcijų. „Greipfrutų sėklų ekstraktas veikia žalingus mikroorganizmus, nenaikindamas burnos ertmėje ir ryklėje, žarnyne bei makštyje esančių naudingų bakterijų. Šis preparatas kaip tik padeda atstatyti žarnyno floros pusiausvyrą. Vartojant šį natūralų gamtos produktą, nėra privalu vartoti kitų preparatų, skirtų grybelinių infekcijų profilaktikai, reikalingus atkurti palankias sąlygas naudingiems mikroorganizmams žarnyne apsigyventi ir kt. Tačiau, jei vartojate sintetinius cheminius antibiotikus, šiuos preparatus, vartoti rekomenduotina“, – tvirtina farmacijos specialistas Mantas Jakimavičius, pabrėždamas, jog natūralus greipfrutų sėklų ekstraktas ne tik teigiamai veikia visą organizmą, bet ir stiprina imuninę organizmo sistemą.


Dažnai yra skiriami netinkami antibiotikai. Rasti tinkamą antibiotiką itin sudėtinga. Ypač, jei pacientas planuoja nėštumą, vartoja kitus vaistus, serga lėtinėmis kepenų, inkstų ligomis, cukriniu diabetu ir kt. Tokiu atveju gydytojai ieško efektyvių natūralių augalinių priemonių. „Ne paslaptis, jog sintetiniai cheminiai antibiotikai pasižymi šalutinių poveikių gausa, alerginėmis reakcijomis į juos bei komplikacijomis. Be to, dėl per dažno antibiotikų vartojimo daugelis bakterijų jiems jau yra atsparios“, – tikina farmacijos specialistas. 


Pasak gydytojų, didelė problema kyla, kai atsiranda būtinybė antibiotiką skirti kūdikiui ar vaikui. Jiems antibiotikai daro nemenką žalą. „Ką tik gimusio kūdikio imuninė sistema yra labai silpna. Dėl netinkamos mitybos, poilsio trūkumo ši problema pastebima ir tarp vaikų. Sintetinių cheminių antibiotikų vartojimas imunitetą dar labiau silpnina, tačiau jei juos paskyrė gydytojas, juos būtina vartoti, laikantis griežto režimo. Bet dažnu atveju rekomenduotina rinktis papildomą priemonę – greipfrutų sėklų ekstraktą, kuris, kitaip nei daugelis kitų sintetinių vaistų, yra tinkamas ir kūdikiams, nėščiosioms bei savo pienu maitinančioms mamoms. Tik būtina atsižvelgti į tai, kokia produkte yra bioflavonoidų koncentracija. Ji turėtų būti ne mažesnė nei 600 mg / 100 ml“, – pabrėžia Mantas Jakimavičius. Be to, gydytojai rekomenduoja rinktis preparatą, pagamintą be sintetinių konservantų, dažo bei kvapiųjų medžiagų ar kitų priedų.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus