• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gyvenimo trapumas po nelaimės

Autorius: eli.lt
2010-08-13 12:00:00

Gyvenimo trapumas po nelaimės
eli.lt

Su onkologinėmis ligomis susiduria vis daugiau žmonių. Jos neaplenkia nei jauno, nei seno, nesirenka pagal užimamą padėtį visuomenėje ar turimą pinigų kiekį sąskaitoje. Tačiau liūdniausia yra tai, kad net nesusimąstome, jog ligoniams už vaistus brangesnis mūsų supratimas, palaikymas ir nemateriali pagalba.


Su tuo asmeniškai susidūrė kolektyvo minimal.lt narys Nerijus Damaševičius, kurio draugo gyvybę pasiglemžė klastinga liga. „Kai esi jaunas ir nerūpestingas dažniausiai nepatiri egzistencinių nuopuolių, negaili savęs ir negalvoji nei apie savo, nei apie savo artimo sveikatą. Susimąstai tik tada, kai su baisia nelaime susiduri asmeniškai“ .


Bičiulio Mariaus Kasiūlyno Zlo, sirgusio onkologine liga mirtis, sukrėtė visą minimal.lt komandą – jaunas, talentingas elektroninės muzikos kūrėjas, šiltas ir nuoširdus žmogus, turėjęs daugybę planų, norų ir minčių, tiesiog užgeso... „Tik iš arti susidūrę su sunkia liga supratome, kad žmogaus gyvybė yra labai trapi, ją reikia vertinti ir, jei tik yra galimybė, – padėti išsaugoti. Kraujo ir kaulų čiulpų donorystė padėjo neužgesti tūkstančiams, o tikėjimas stebuklais ir viltis įžiebė tikrai ne vienas akis“ – sakė N. Damaševičius.


Minimal.lt – entuziastų grupė, organizuojanti ir remianti minimal techno, ambient, experimental renginius ir reiškinius Lietuvoje, „Būk Geras“ akcijoje ir renginiuose dalyvauja, nes yra neabejingi siekiui išgelbėti kiek įmanoma daugiau gyvybių. „Mes labai palaikome akcijos „Būk geras“ iniciatyvą ir prisidedame prie informacijos apie donorystę skleidimo, geram darbui kviesdami savo klausytojus bei gerbėjus“ – sako muzikos kūrėjai ir kviečia visus pasidalinti savo gerumu renginyje „GYVENTI NEGALIMA MIRTI“, vyksiančiame rugpjūčio 27 d. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.


Jeigu esate sveikas, sulaukęs 18 metų – registruokitės į potencialių donorų gretas. Jūsų pagalbos prireiks tik tuo atveju, jei atsiras ligonis, kuriam tiks Jūsų kaulų čiulpai. Kaulų čiulpų transplantacijai reikalingos kamieninės kraujo ląstelės dažniausiai renkamos iš rankų venų – lygiai taip pat, kaip duodant kraują. Tai yra visiškai neskausminga ir nesudėtinga procedūra, o ląstelės atsistato per porą savaičių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus