• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Hedelix“ – ir kosulio kaip nebūta!

Autorius: Kalbino Diana Subačienė, „Moters savaitė“
2010-02-02 17:00:00

Žiemą jūsų mažylį vargina kosulys, bet nenorite brukti jam cheminių vaistų? Nenusiminkite – greitai pasveikti vaikui padės sirupas nuo kosulio su gebenių lapų ekstraktu „Hedelix“.

– Kas yra kosulys, kas jį sukelia? – teiraujamės vaistininkės Aušros Banaitės.
– Kosulys – vienas dažniausių simptomų, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus, vaistininkus. Kosulys yra apsauginis refleksas, kurį sukelia tam tikrų receptorių dirginimas. Pagal trukmę kosulys skirstomas į ūminį (trunka iki 3 savaičių), poūmį (3–8 savaitės), lėtinį (ilgiau nei 8 savaitės). Vaikai rudens ir žiemos sezonu dažnai suserga ūmine kvėpavimo takų infekcija, kurios vienas dažniausių simptomų – kosulys. Jis labai pablogina gyvenimo kokybę, todėl kosulį, atsižvelgiant į jį sukėlusias priežastis, būtina gydyti.

– Kosulys būna sausas ir drėgnas. Kokiu atveju padeda „Hedelix“?

– Sausą, varginantį kosulį, kai nieko neatkosima, reikia slopinti. Kitais atvejais jį reikia skatinti, nes kosint iš kvėpavimo takų pašalinami virusai ir bakterijos. Taigi tada ir reikia vartoti „Hedelix“. Tai – Vokietijoje gaminamas augalinis vaistinis preparatas, Lietuvoje žinomas jau daugiau nei dešimtmetį. Jį ypač vertina mažylius auginančios mamos. Geriamasis „Hedelix“ 8 mg sirupas palengvina atsikosėjimą peršalus, sergant lėtiniu bronchų uždegimu.

– Kokia šio vaistinio preparato sudedamoji dalis?
– Šio vaistinio preparato sudėtyje nėra jokios sintetikos, jo veiklioji medžiaga – gebenių lapų tirštasis ekstraktas.
 
– Kaip gebenė padeda atsikosėti?
– Žaliuose jos lapuose yra 5–8 proc. veikliųjų medžiagų saponinų, kurie mažina bronchų spazmus ir skystina gleives. Kita veiklioji šio augalo medžiaga – alkaloidas emetinas, kuris dirgina kosulio centrą, todėl gerina atsikosėjimą. Tačiau gebenė, kuri skatina kosulį, jį ir palengvina. Mat plaučių epitelinėse ląstelėse susidaro daugiau medžiagų, kurios skystina gleives. O juk skystas gleives iškosėti lengviau nei tirštas.

– Kokio amžiaus vaikus jau galima gydyti „Hedelix“ sirupu?

– „Hedelix“ sirupas puikiai tinka net kūdikiams, nes yra be jokios chemijos, dažiklių, konservantų, alkoholio, kvapiųjų medžiagų. Mažiesiems ligoniukams „Hedelix“ patinka – nors sudėtyje nėra sintetinių saldiklių ar cukraus, sirupas yra malonaus skonio. Be to, sirupą gerti paprasčiau nei praryti tabletes.

– Ar suaugusiesiems „Hedelix“ efektyvus?

– Žinoma! Jį vartoja ir suaugusieji, vertinantys natūralius augalinius preparatus. „Hedelix“ sirupo sudėtyje nėra cukraus, todėl jis tinka ir sergantiems cukriniu diabetu.

 
HEDELIX 8mg/ml sirupo VAISTŲ LAPELIS. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistus vartoti, kaip nurodyta. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaistų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
 

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus