• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ir ką gi aš pamiršau?

Autorius: T.Andriukonis, Lietuvos Sveikata
2010-06-29 17:00:00

Ir ką gi aš pamiršau?
Jupiterimages.com nuotr.

Chirurgo darbas - labai atsakingas, kiekviena jo klaida gali turėti didelių pasekmių ne tik paciento sveikatai, bet ir gyvybei. Tačiau chirurgai, kaip ir visi žmonės, klysta. Kartais tokių klaidų priežastis būna ne tik skuba ar darbas ekstremaliomis sąlygomis, bet paprastų paprasčiausiais užmaršumas. Dažna tokio užmaršumo pasekmė – paciento viduje pasilikęs užsiūtas medicininis įrankis ar kitas panašus daiktas.

Nors situacijos su užsiūtais instrumentais yra apaugusios galybe anekdotų, panašūs įvykiai nėra vien tik egzotiški pavieniai atvejai. Štai Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba suskaičiavo, kad šios šalies chirurgai per metus pacientų viduje pamiršo daugiau nei 700 įvairių objektų.

Beveik auglys
Dažniausiai pacientų organizmuose lieka pincetai, chirurginiai spaustukai, skalpeliai ir tamponai. Tačiau ne tik jie. Kartą japonų chirurgai pradėję operuoti auglį pilvo srityje pamatė, kad šalintinas objektas yra visai ne auglys, o kadaise, ankstesnės paciento operacijos metu, organizme užsiūtas chirurginis rankšluostis. 49-erių metų paciento organizme jis „pragyveno“ 25 metus. Rankšluostį prieš ketvirtį amžiaus paliko chirurgai atlikdami nesudėtingą skrandžio opos operaciją. Visą tą laiką pacientas nusiskundimų neturėjo. Tik pajutęs pilvo skausmus jis kreipėsi į specialistus. Atlikus tyrimą buvo pamanyta, kad vyriškio organizme yra aštuonių centimetrų auglys.
Tiesa, pacientas nesiruošė paduoti į teismą ligoninės, kurioje jam atlikta skrandžio opos operacija. Tam už akių užbėgo šios gydymo įstaigos administracija, kuri vos paaiškėjus rankšluosčio istorijai ėmė su pacientu aptarinėti kompensacijos klausimą. Vyriškį taip pat aplankė ir atsiprašė prieš ketvirčio amžiaus jį operavę chirurgai.

18 centimetrų pincetas
O štai britų chirurgai paciento organizme užsiuvo dešimčia centimetrų ilgesnį objektą nei tariamas japono auglys. 39 metų medicinos sesers Donnos Bowett viduje po operacijos buvo paliktas 7 colių (maždaug 18 cm) pincetas. Šis medicininis instrumentas moters viduje atsirado po jai atliktos tulžies operacijos. Tačiau priešingai nei jos likimo brolis japonas, D.Bowett nelaukusi ketvirčio amžiaus iškart po operacijos ėmė jausti intensyvius pilvo skausmus. Kai moteris antrą kartą kreipėsi į medikus dėl negalavimų, jie įtarė, kad tai gali būti pooperacinės infekcijos padarinys.
Bandydami nustatyti skausmo priežastį, medikai nutarė - pacientę reikia ištirti magnetiniu rezonansu. Tačiau šis tyrimas sukėlė tik dar daugiau problemų, mat įjungus tomografą, galingas magnetinis laukas, kuriame pacientė buvo viso tyrimo metu, išjudino medicinos sesers organizme užmirštą medicininį instrumentą. Kaip liudijo pati D.Bowett, tai jai sukėlė milžiniškus skausmus.
Tikroji medicinos sesers skausmų priežastis paaiškėjo tik tuomet, kai ji savo darbovietėje pasidarė rentgeno nuotrauką. Nors netrukus po to pincetas iš moters kūno buvo pašalintas, ji teigė nesijaučianti visiškai pagijusi ir užuomaršas chirurgus padavė į teismą.

Lemtingos odontologo nesėkmės
Medicininius instrumentus pacientų organizme palieka ne tik chirurgai – tą įsigudrina padaryti ir odontologai. O vienas jų tai sugebėjo padaryti dukart vienam ir tam pačiam pacientui. Šis pacientas – tai 90 metis Charlesas Gaalas. Pirmą kartą į nemalonią situaciją lankydamasis pas odontologą Wesley Meyersą senolis pateko, kai gydytojui darbo metu iš rankų išsprūdo ir į paciento gerklę įkrito implantų įsriegimui naudojamas medicininis instrumentas. Po poros dienų, šis netikėtai bei nenoromis prarytas instrumentas, po kolonoskopijos procedūrų buvo pašalintas iš paciento organizmo.
Tačiau nepaisant to, Ch.Gaalas (savo nelaimei) nenustojo pasitikėti W.Meyersu, kuris ir antrąsyk pakartojo panašų, tačiau šįkart kur kas liūdniau pasibaigusį „pokštą“. Praėjus metams, W.Meyersas specialiu instrumentu bandydamas nuimti Ch.Gaalo danties implanto antgalį, paciento gerklėn įmetė ne tik pastarąjį metalinį objektą, bet ir jam nuimti skirtą instrumentą. Šį kartą kolonoskopija nebepadėjo – po kelių tyrimų medikai nustatė, kad instrumentas atsidūrė kairiajame Ch.Gaalo plautyje. Norint jį iškrapštyti iš vyriškio organizmo, teko atlikti operaciją, kurios metu chirurgai pašalino dalį plaučio ir ištraukė jame užstrigusį svetimkūnį. Netrukus po šios operacijos Ch.Gaalas patyrė širdies smūgį ir mirė. Paciento artimųjų manymu, dėl tokios baigties kaltas nusikalstamas odontologo aplaidumas, todėl šį mediką padavė į teismą.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus