• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jei vargina nugaros skausmai  2 

2008-11-05 00:00:00

Jei vargina nugaros skausmai
"Gamma" nuotr.
Tik faktai:

*du trečdaliai suaugusiųjų nugaros skausmą yra patyrę bent kartą gyvenime,

*kas penktas nugaros skausmą yra jutęs du ir daugiau kartų,

*vyrai nugaros skausmais skundžiasi 1,5-3 kartus dažniau nei moterys.

Gydytojų tvirtinimu, dažniausiai nugaros skausmais skundžiasi sėdimą ar stovimą darbą dirbantys asmenys. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad stovimą darbą dirbantieji nugaros, sąnarių skausmais skundžiasi dažniau nei visą dieną prasėdintys žmonės.

Daugiau nei pusė patirtų nugaros skausmų priklauso nuo:


*žmogaus gyvensenos, patirtų stresų bei emocinės įtampos,

*paveldėtų savybių, ligų,

*žmogaus mitybos,

*darbo pobūdžio bei per didelio stuburui tenkančio krūvio,

*gausaus alkoholio vartojimo ir rūkymo.

Tiems, kurių artimus giminaičius vargino šis negalavimas, greičiausiai taip pat nepavyks išvengti nugaros skausmų. Tai žinant, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir pasitarti, kaip šios problemos išvengti ar bent jau ją atitolinti.

Nugaros skausmui įtakos turi ne tik sunkus fizinis, bet ir intensyvus sėdimas darbas, kai ilgai sėdima netaisyklinga poza ir raumenys visą laiką būna įtempti. Tuomet nugaros skausmą gali sukelti net ir menkiausias netaisyklingas judesys.

Nugaros skausmais skundžiasi ir jauni žmonės, moksleiviai, per pamokas sėdintys netaisyklinga poza arba jiems nepritaikytuose suoluose. Tuomet dėl įtemptų raumenų gali įsiskaudėti ir kaklas. Vyresniems žmonėms dėl šio pobūdžio skausmų gali tirpti rankos, skaudėti pečius, kamuoti nuovargis, trikti miegas.

Nugaros skausmams įtakos turi ir netinkama, nesubalansuota mityba, skubotas valgymas. Daugelis pamiršta, jog artėjant keturiasdešimties link lėtėja ir medžiagų apykaita organizme. Dėl to greičiau priaugama svorio, o su juo, nepakeitus kai kurių įpročių, atsiranda nemažai problemų.

Geri patarimai dirbantiesiems sėdimą darbą:

*darykite nedideles pertraukėles, kad jų metu galėtumėte atpalaiduoti raumenis,

*kas valandą atsistokite ir kelias minutes pasivaikščiokite, pakeiskite pozą,

*išmokite taisyklingai sėdėti, stovėti, kiloti ir nešti didesnius svorius,

*avėkite patogią avalynę,

*kasdien po 10-15 minučių skirkite stuburo ir nugaros pratimams,

*sveikai maitinkitės.

Viktoras Malinauskas: nelaukite, kol skausmas suries

Dainininkas pasiguodė, kad praėjusį šeštadienį taip “susuko” nugarą, kad vos savomis jėgomis nusigavo iki ligoninės:
 
- Nugaros skausmai kamuoja ne vienerius metus, todėl turėdamas tokią liūdną patirtį jau drąsiai galiu dalinti patarimus, kaip išvengti šios nemalonios bėdos. Pirmiausiai tik pajutus dilgtelėjimą bet kurioje nugaros srityje reikėtų nelaukti, o iš karto kreiptis į gydytojus. Ypač, jei tas nepatogus jausmas kartojasi antrą ir daugiau kartų. Tačiau puikiai žinau, kad taip ne daug kas daro ir mėgina gydytis “naminėmis” priemonėmis. Žinoma, įvairūs geliai ir tepalai padeda, kaip ir bet kokia šiluma. Tačiau labai svarbu žinoti ir tam tikro elgesio taisykles. Pavyzdžiui, nekilnoti sunkių daiktų. Tai ypač aktualu jaunimui. Suprantu, kad jaunystėje visi stiprūs, turi nemažai jėgos, kurią norisi parodyti. Tačiau su svoriais elgtis reikia labai protingai ir saviveikla užsiimti negalima. Be profesionalios priežiūros labai greitai susidėvės sąnariai, bus patempti nugaros raumenys. Jaučiantiems nugaros skausmus įvairius tempimo pratimus, staigius judesius taip pat reikia daryti labai atsargiai. Ypač rytais lipant iš lovos. Rytinės mankštos judesiai turi būti labai švelnūs, atsargūs ir jokiu būdu ne staigūs. Bet mano patarimas - nelaukite, kol skausmas suries tiek, kad kaip man, teks gultis į ligoninę.
 
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Skaiste
2009-07-01 11:56:57
Man tepalai nepadeda, gydytoja liepe B grupes vartoti, tai nusipirkau leidziama B grupes preparata Milgamma ,skausma istikruju malsina, bet liepe mankstele daryti, kadangi dirbu sedima darba ir nugaros skausmas daznas pas mane.
Snaige
2009-01-21 20:18:44
Man daznai skauda nugara del to, kad didziaja dienos dali praleidziu prie kompiuterio. Vakare nugara tarsi medine, o pasisukti isvis bijau, nes skausmas veriantis. Pradejau vartoti fastum, skausma numalsina akimirksiu, kartais tubele isimetu ir i darba, mat sis gelis greitai isigeria, todel nesutepa drabuziu.
O nugaros skausmu skundziasi daznas, tai musu amziaus epidemija.