• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kad atostogų metu netektų tūnoti kambaryje...

Autorius: Giedrė Gudaitė
2011-05-03 07:48:00

Kad atostogų metu netektų tūnoti kambaryje...
123rf.com

Artėjant vasaros kelionių į egzotiškus kraštus sezonui, gastroenterologai atkreipia dėmesį į virškinimo sutrikimus. Įtempti išgyvenimai šiuolaikinio žmogaus gyvenime – neretas reiškinys, galintis paskatinti atsirasti įvairioms ligoms. Žmonės, besistengdami saugoti savo sveikatą, nuo kasdienybės rūpesčių, streso bėga į egzotiškas šalis, renkasi pažintines keliones autobusu. Tačiau dažnai pamirštama, kad ir atostogų metu tyko įvairios virškinimo sistemos ligos, sutrikimai: vidurių šiltinė, dizenterija, paūmėjusi opaligė, viduriavimas, pykinimas ir kt. Kokių priemonių imtis, kad atostogų metu netektų kankintis dėl sutrikusios virškinimo sistemos?

Rekomenduojama laikytis griežtos higienos

Rodos, visi žinome, kad prieš valgį turime plautis rankas, bet atostogų metu šie įpročiai neretai užmirštami. Rankas atostogaujant patartina plauti netgi dažniau nei įprastai. Be to, siūloma rankinėje ar kišenėje nuolat turėti drėgnų, spiritu impregnuotų servetėlių.

Prieš skanaujant egzotiškus vaisius ar daržoves būtina juos gerai nuplauti ir nulupti žievę, odelę. Patartina gatvėse ar įtartinose parduotuvėse šių gėrybių nepirkti. 

Medikai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, ką valgome

Maistas turi būti šviežias. Geriausia rinktis gerai išvirtus ar karštuose garuose ruoštus patiekalus. Nepaisant gausių pagundų ant švediško stalo, gydytojai perspėja, kad maistas tarpusavyje turi derėti.

Vengtina vartoti žalią ar ne visai iškeptą mėsą, žuvį ar kitas jūros gėrybes. Kelionių autobusu metu, rekomenduojama valgyti greitai paruošiamas sriubas, košes, nepamiršti jogurto su gerosiomis bakterijomis, riešutų, vaisių. Jei anksčiau yra tekę skųstis skrandžio skausmais, rūgštingumu, medikai, tikina, kad atostogų metu verta atsisakyti kavos.

Net dantis patartina valyti virintu vandeniu

Karštą vasaros dieną rekomenduojama išgerti daugiau kaip 2 l vandens. Tačiau keliaujant ar atostogaujant reikia pasirūpinti, kad vanduo būtų kokybiškas. Troškulį geriausia, pasak specialistų, malšinti negazuotu natūraliu mineraliniu vandeniu. Net dantis valyti patartina ne su vandeniu iš čiaupo, o jį pavirinus 10 min. Perkant vandenį egzotiškuose kraštuose, rekomenduojama patikrinti, ar sandariai užsuktas kamštukas. Jei kelionės metu jaučiamas pykinimas, sumažinti šį simptomą galima į vandenį įlašinus citrinos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus