• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kad pavasarinė alergija netrikdytų jūsų gyvenimo džiaugsmo

Autorius: Nerius Pleškys
2011-04-15 17:00:00

Kad pavasarinė alergija netrikdytų jūsų gyvenimo džiaugsmo
123rf.com

Kenčiantiems nuo pavasarinės alergijos kiekvienas pavasaris yra ne tik šaltojo ir tamsaus sezono pabaiga, bet ir mažesnio ar didesnio diskomforto, o kai kam ir rimtų negalavimų metas.


Didžiausias ir dažniausias alergenas pavasarį – medžių, krūmų ir gėlių žiedadulkės.


„Labiausiai su pavasariu yra susijusi šienligė, kurios dažniausi požymiai yra nosies niežėjimas, paburkimas, pasunkėjęs kvėpavimas per nosį, čiaudulys, vandeninga sloga. Pasitaiko, kad su šienlige „draugauja“ ir akių paraudimas, niežulys, sausas kosulys ar gerklės kutenimas. Be šienligės pavasarį paūmėja ir sezoninis alerginis konjuktyvitas, bronchinė astma“, – pavasariniais klientų negalavimais dalinasi „Šeimos vaistinės“ vaistininkė Danutė Bubnienė.


Alergijos simptomus būtina stebėti ir vertinti


Kad ir kaip gerai nuo pavasarinės alergijos kenčiantys žinotų kasmet pasikartojančius simptomus, jų ignoruoti negalima. Tai ypač svarbu tiems, kurie pirmą kartą pajuto neigiamą organizmo reakciją į prasidėjusį pavasarį, taip pat tiems, kurie jaučiasi prasčiau nei įprastai.
„Būtina kreiptis į gydytoją (į savo šeimos gydytoją arba alergologą), jei užsitęsė ūmi sloga, atsirado polipų, paūmėjo astma. Gydytojas ar vaistininkas galėtų padėti ir tuo atveju, jei naudojami vaistai nuo alergijos nepadeda sumažinti nemalonių pojūčių“, – sako vaistininkė Danutė.


„Šeimos vaistinės“ specialistai ypač atkreipia mamų dėmesį, kad kūdikių ar vaikų alergiją pavasariniams reiškiniams reikėtų vertinti dar rimčiau. Jei laiku kreipiamasi į gydytojus pastebėjus alerginės slogos simptomus, stiprinant ar gydant imuninę sistemą galima užkirsti kelią ligai progresuoti ir išsivystyti į astmą.


Prieš pavasarinę alergiją – paprastais ginklais


1. Stiprinkite ir tausokite imunitetą.


Žmogus, kurio imuninė sistema yra stipresnė, pavasarinę alergiją, kaip ir kitus negalavimus, paprastai įveikia daug greičiau ir lengviau. Dėl to svarbu nepamiršti nuolat rūpintis savo organizmu, o alergijos paūmėjimo laikotarpiu kiek įmanoma vengti imunitetą silpninančių veiksnių – tai, visų pirma, pervargimo, išsekimo, nemigos, nuolatinės įtampos ir streso, nenatūralaus, sintetinio ar sunkiai virškinamo maisto.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus