• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip elgtis sergant diabetu?

Autorius: Accu-Chek Active
2009-05-27 10:47:00

Kaip elgtis sergant diabetu?

Kai tenka suktis pašėlusiu ritmu, dažnai numoji ranką į nuovargį, silpnumą, kojų maudimą ar troškulį. Tačiau tai gali būti pirmieji cukrinio diabeto simptomai. Jei tau diagnozavo diabetą, pirmasis patarimas – neišsigąsk ir nepanikuok.

Nors diabetas ir neišgydoma liga, tačiau tinkamai ją valdant ir laikantis gydytojo rekomendacijų, gyventi ji netrukdo. Visgi labai svarbu šią ligą priimti rimtai. Kai kurie sergantys diabetu daro didelę klaidą į diabetą numodami ranka. Užsitęsusi ir ilgai nekontroliuojama liga gali išvystyti į tokias komplikacijas kaip širdies ir kraujagyslių ligos, inkstų veiklos ir regėjimo sutrikimai ar net galūnių amputacija.

Tyrimai rodo, kad net 3 iš 4 sergančiųjų diabetu miršta nuo šių komplikacijų. Tarptautinės diabeto federacijos duomenimis, Lietuvoje diabetu gali sirgti iki 230 tūkstančių žmonių, tačiau du trečdaliai to net nežino. Liūdna, tačiau dažniausiai tai – moterys.


Prieš valgį ir 2 valandos po jo

Sergant diabetu svarbiausia yra neviršyti gliukozės kiekio normos kraujyje. Todėl turėtum ne tik vartoti medikamentus, bet ir atidžiai rinktis maisto produktus, maitintis saikingai, pakankamai ilsėtis ir būti fiziškai aktyvi. Bet jaustis rami ir užtikrinta galėsi tik tuomet, jei nuolat atliksi gliukozės kiekio kraujyje matavimus namuose.

Būtent jie atskleidžia, kokia yra tikroji paciento ligos būklė. Teisingai ir laiku atliekamų tokių matavimų analizė padeda specialistams kartu su pacientu atrasti tinkamiausią sprendimą, kaip koreguoti gydymo planą. Gliukozės kiekį reguliariai turėtų tikrinti ne tik insuliną besileidžiantys pacientai, bet ir tie, kurie geria antidiabetinius vaistus, mažinančius gliukozės koncentraciją kraujyje.

Tokius matavimus medikai pataria atlikti kelis kartus per dieną prieš ir praėjus 2 valandoms po valgio. Dažniausia pacientų klaida gydytojai laiko glikemijos matavimus nevalgius prieš pusryčius, nes vien tokie rodikliai neatskleidžia tikrosios padėties. Visos tarptautinės diabeto organizacijos vieningai tvirtina, kad matavimas turi būti atliekamas prieš valgį ir 2 valandos po jo. Kodėl? Todėl, kad matavimas prieš valgį parodo ligos gydymo efektyvumą, o po valgio - kaip organizmas „susitvarko“ su valgio metu gautais angliavandeniais.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus