• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Naujos kartos priemonė namų dulkių erkių sukeliamai alergijai išvengti
2008-11-12 00:00:00

"Baltic Communication Partners" info.

Alergija dulkių erkėms – viena dažniausių astmos priežasčių visame pasaulyje. Jos galima išvengti kovojant ne su alergijos pasekmėmis ir vartojant vaistinius preparatus, o šalinant priežastį. Lietuvoje ką tik pasirodžiusi naujos kartos probiotinė priemonė „Paradust“ naikina dulkių erkių ekskrementus – alergijos priežastį.

Alergija namų dulkių erkėms yra plačiai paplitusi visose išsivysčiusiose šalyse. Dažnai to nežinodami patys, joms yra alergiški 6–12 proc. gyventojų, ir šis skaičius nuolat auga. „Alergija apskritai yra vadinama civilizacijos rykšte ir gerovės liga. Alergija namų dulkių erkėms proporcingai didėja augant urbanizacijai, aplinkos užterštumui, plintant vakarietiškam gyvenimo būdui, kai žmonės daug laiko praleidžia uždarose, dirbtinai vėdinamose patalpose“, – teigė doc. Eduardas Razgauskas, Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės Alergologijos centro vadovas, pirmasis klinikinės alergologijos specialistas Lietuvoje.

Pasak doc. E. Razgausko, žmonės siekia geresnės gyvenimo kokybės ir labiau atkreipia dėmesį į tokius alergijos simptomus, kaip sloga rytais, čiaudulys, ašarojančios akys, kvėpavimo sutrikimai ar egzema. „Tėvai paprastai labai įdėmiai seka savo vaikus ir rūpinasi jais, nes būtent vaikus alergija kamuoja dažniausiai. Su ja bandoma kovoti įvairiausiais būdais. Kitaip elgiasi suaugusieji. Jei susirgimas nėra ūmus, jie į gydytoją nesikreipia ir kenčia nuo alerginių simptomų, net nemėgindami išsiaiškinti jų priežasties“, – sako doc. E. Razgauskas. 

Alergija dulkių erkėms kamuoja visus metus. Ji sutrikdo miegą, gali sukelti lėtinį nuovargį. Negydoma alergija yra dažniausia astmos priežastis. Alergija ypač pavojinga vaikams. Daugiau nei pusė vaikų, alergiškų dulkių erkėms, suserga astma, todėl svarbu kuo skubiau tinkamai reaguoti į alergijos simptomus.

Alergiją sukeliančios namų dulkių erkės – tai labai maži į vorus panašūs gyviai, matomi tik per mikroskopą. Daugiausiai jų būna tekstilės gaminiuose. Net 20 proc. pagalvės svorio sudaro gyvos bei negyvos dulkių erkės, o čiužinyje jų yra apie keletą milijonų. Namų dulkių erkės minta lovoje likusiu nusilupusiu žmogaus odos epidermiu. Erkių gyvenimo trukmė – maždaug mėnuo, bet patelė per savo gyvenimą spėja padėti nuo šimto iki trijų šimtų kiaušinių. Viena namų dulkių erkė per savo gyvenimą maždaug 2000 kartų tuštinasi – būtent jos ekskrementuose yra medžiagos, sukeliančios alergiją.

„Iki šiol namų dulkių erkių alergija buvo gydoma vaistiniais preparatais, lengvinančiais sukeltus negalavimus. Naujos kartos priemonės „Paradust lovoms“ sudėtyje esančios natūralios bakterijos naikina namų dulkių erkių ekskrementus, t. y., naikina ne alergijos pasekmę, bet priežastį“, – sakė doc. E. Razgauskas.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus