• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pakeliui į rinką – kontraceptinės injekcijos vyrams  3 

2009-02-25 00:00:00

Pakeliui į rinką – kontraceptinės injekcijos vyrams
Balsas.lt info; Jupiterimages nuotr.

Vokietijoje pradėtas baigiamasis vyrams skirto naujo kontraceptinio preparato, kuris turi būti leidžiamas į raumenis, bandymų etapas, praneša radijo stotis „Deutsche Welle“.

Vokiečių mokslininkai, dalyvaujantys Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vykdomoje šio kontraceptiko tyrimų programoje, mano, kad naujoji priemonė yra patikimesnė nei moterų vartojamos kontraceptinės tabletės.

PSO ekspertams prireiks ne mažiau nei 3 metų, kol bus patikrintas kontraceptinių injekcijų veiksmingumas, pareiškė projekto vadovas Michaelis Zitzmannas.

Jo teigimu, naujojo metodo esmė – testosterono injekcijos. „Sėklidės nustoja gaminusios testosteroną, jeigu jis patenka į organizmą „iš šalies“. O tai reiškia, kad nebegaminami ir spermatozoidai“, - aiškino mokslininkas.

Pirmieji vyrams leidžiamo kontraceptiko bandymai 2004 m. buvo atlikti Miunsterio universiteto Reprodukcinės medicinos institute.

Pasak specialistų, naujojo kontraceptiko privalumas – tai, kad jis išplečia porų galimybes: daugelis vyrų nori apsaugoti savo žmonas nuo būtinybės vartoti kontraceptines tabletes, nes jos potencialiai gali kelti pavojų moterų sveikatai. Nuogąstauti, kad hormonų injekcijos gali pakeisti vyrų išvaizdą, esą nėra jokio pagrindo: medikų teigimu, įšvirkščiamo testosterono dozė atitinka tą hormono kiekį, kuris natūraliai išskiriamas vyro organizme.

Iki šiol naujojo kontraceptiko bandymuose dalyvavo tik vyrai, o baigiamajame etape mokslininkai pasitelkė ir moteris, tad dabar preparato efektyvumas bus tikrinamas stebint 50 savanorių porų. Gydytojai vyrams leis testosteroną du kartus per mėnesį – tiek injekcijų esą visiškai pakanka, tuo tarpu moterys kontraceptines tabletes turi vartoti kasdien. Norint vėl tapti tėvu, tereikia nutraukti preparato vartojimą, ir jau po 3–5 mėnesių spermatozoidų skaičius pasieks ankstesnį lygį, teigia Michaelis Zitzmannas. Jo teigimu, naujojo kontraceptiko kaina turėtų būti maždaug tokia pat, kaip ir moterims skirtų kontraceptinių tablečių.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Antanas
2009-02-27 19:58:41
Angelija, atkreipk dėmesį, kad poros savanorės :)
Angelija
2009-02-25 11:25:06
Įdomu, nuo kada leidžiami eksperimentai (bandymai) su gyvais žmonėmis? Kas jiems davė tokią teisę? Kas apgins stipriąją lytį nuo jos pačios tariamų mokslininkų?
.
2009-02-25 09:59:00
pagaliau