• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pasaulinė alergijos diena — šiandien

Autorius: Rūta Songailaitė
2012-07-08 11:14:00

Pasaulinė alergijos diena — šiandien
freedigitalphotos.net

Jau daug kalbėta apie alergijos svarbą ir grėsmes. Neutral ir Lietuvos Astmos ir alergijos asociacija daugiau nei ketverius metus bendradarbiauja, siūlydami sprendimus apsisaugoti nuo alergijos ir sumažinti jos atsiradimo grėsmę, sukurti saugią aplinką jūsų namuose. 

„Alergija  tapo pasauline problema ir  pagal esamas prognozes  po kelių metų palies kas antrą Europos gyventoją, todėl ypač svarbu pažinti alerginių ligų požymius. Tik atpažinus  juos galima įveikti, o geriausiu atveju išvis išvengti alergijos“ - sako Lietuvos Alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, LMA Alergologijos komisijos pirmininkė, prof. Rūta Dubakienė. 


Skaičiuojama, kad kasmet priešalerginiams vaistams išleidžiama 12 milijardų dolerių. Skaičiai iškalbingi, statistika – kelianti šiurpą. Mūsų bendros veiklos tikslas yra ne gąsdinti žmones, o edukacija – siekiame informuoti visuomenę apie juos supančią aplinką ir būdus, kaip ją padaryti saugia.


Net į problemiškus reiškinius galime žiūrėti linksmai, visuomenės informavimui pasitelkti nuotaikingus būdus.


Žaidimo forma į šią diskusiją apie alergiją įtraukiama ir jautriausia mūsų bendruomenės dalis – vaikai. Būtent jiems teks gyventi pasaulyje, kuriame alergija yra kur kas dažnesnė problema, nei buvo anksčiau. Tad manome tikrai svarbu įtraukti į diskusiją mažuosius piliečius – nuo jaunų dienų įskiepytas suvokimas padės jiems saugiau jaustis ir patogiau gyventi naujame pasaulyje, kur alergija puse lūpų vadinama amžiaus epidemija.


Gražia tradicija tapo Pasaulinės alergijos dienos (liepos 8-osios) minėjimas:


2009-aisiais metais siekėme ilgiausios skalbinių virvės rekordo. Nors siautė stiprus vėjas, žadantis lietų, rekordas buvo pagerintas ir, kad ir itin nepalankiomis sąlygomis prie Baltojo tilto nutiesta ilgiausia, 310,9 m ilgio, skalbinių virvė. Ankstesnis Lietuvos rekordas buvo pasiektas 2005 metais, tuomet nutiesta 263,7 m ilgio skalbinių virvė. Iki šios dienos nėra oficialių duomenų, kad šis rekordas būtų pagerintas! Jis įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus