• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Seni gyvsidabrio termometrai gali sukelti daug rūpesčių

Autorius: Šiaulių visuomenės sveikatos centras
2009-12-14 08:00:00

Seni gyvsidabrio termometrai gali sukelti daug rūpesčių
jupiterimages nuotr.

Lietuvą užklupus gripo epidemijai, serga vis daugiau žmonių. Dauguma jų vis dar naudoja senus gyvsidabrio termometrus. Nors visuomenės sveikatos specialistai jau keletą metų nerekomenduoja naudoti šių termometrų, nemažai gyventojų jų dar neatsisako. Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai sulaukia nemažai gyventojų skambučių dėl sudužusių termometrų. Baiminamasi dėl kenksmingos namų aplinkos, savo ir artimųjų sveikatos. Šiauliečiai teiraujasi, kaip elgtis sudužus gyvsidabrio termometrui, kaip jį saugiai surinkti ir kur atiduoti. Siūlome paskaityti interviu su Šiaulių visuomenės sveikatos centro Saugos skyriaus vedėja Jūrate Karalevičiene.

Sparčiai plintant gripo epidemijai, iškilo dar viena problema – gyvsidabrio termometrai.

Šiuo metu gyventojai patiria daug streso: sudėtinga ekonominė situacija, gripo epidemija, niūrus metų laikas, todėl visiškai nereikalingi papildomi pačių gyventojų susikelti rūpesčiai. Pastaruoju metu sulaukiame daug skambučių dėl sudaužytų gyvsidabrio termometrų. Į Visuomenės sveikatos centrą skambina, ateina žmonės, kurie netyčia sudaužė ar įskėlė gyvsidabrio termometrą. Norime atkreipti visuomenės dėmesį ir paskatinti atsakingiau elgtis su jau nebetinkamais naudoti gyvsidabrio termometrais.

Iš rankų iškrito ir sudužo gyvsidabrio termometras. Kaip pirmiausia reikia elgtis: sutvarkyti aplinką ar skambinti pagalbos?

Pirmiausia reikia surinkti stambesnius gyvsidabrio rutuliukus naudojant popieriaus lapą ir lazdelę. Mūvėkite gumines pirštines, o kvėpavimo takus apsaugokite respiratoriumi. Sustumkite rutuliukus ant popieriaus lapo ir suberkite į sandariai uždaromą indą su vandeniu. Smulkesnius gyvsidabrio rutuliukus surinkite naudodami lipnią juostą arba guminę kriaušę su specialiu stikliniu rinktuvu. Surinkę matomą gyvsidabrį į sandariai uždaromą indą su vandeniu (tik vandenyje gyvsidabris negaruoja), patalpas išvalykite su kalio permanganato ar chlorkalkių tirpalu ir gerai išplaukite keletą kartų (rekomenduojama naudoti muilą). Išplautas patalpas gerai išvėdinkite.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus