• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skubūs kraujo tyrimai gelbsti gyvybes

Autorius: Medicinos diagnostikos ir laboratoriniu tyrimų asociacija
2012-05-25 13:12:00

Skubūs kraujo tyrimai gelbsti gyvybes
Freedigitalohotos.net
Vieni vos tik blogai pasijutę skuba ieškoti pagalbos, o kiti priešingai – kenčia skausmus iki paskutinės minutės ir tik tuomet kreipiasi į medikus, kai jau būna per vėlu. Gydytojų teigimu, dažnai net ir penkios uždelstos minutės gali būti lemtingos ištikus infarktui ar rimtai apsinuodijus. 

„Jeigu visi laiku kreiptųsi į medikus ir būtų atliekami visi būtini tyrimai, ypač profilaktiškai, gyvybių būtų išgelbėta žymiai daugiau“, - neabejoja Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, sveikatos priežiūros įmonės „Vivamedica“ direktorė, gydytoja Dangira Meškelevičiūtė-Babenskienė. Su gydytoja kalbamės apie keistoką lietuvių požiūrį į sveikatą ir tyrimus.

Prieš šešerius metus atliktas tyrimas „Ligonis be skausmo“ atskleidė šokiruojančius rezultatus – net 43 proc. lietuvių nesikreipia į gydytoją ir skausmą yra linkę gydytis patys. Šiandien savigyda dar labiau populiarėja. Kodėl žmonės vengia medikų?

Žmonės vengia kreiptis pagalbos dėl įvairių priežasčių, bet viena svarbiausių – ilgos ir nesibaigiančios eilės prie gydytojų kabinetų. Dėl didelio užimtumo, nuolatinio skubėjimo ir laiko stokos žmonės yra linkę atidėti vizitą pas gydytoją ir gydytis patys. Kita priežastis – natūrali baimė žinoti savo sveikatos problemas. Daug žmonių mano, kad geriau nežinoti, nei žinoti savo ligas.

Ką patartumėte tiems žmonėms, kurie vis tik nori žinoti apie savo sveikatos būklę daugiau ir kuo mažiau sirgti?

Jeigu pablogėjo savijauta, reikia nedelsti ir pirmiausia atlikti laboratorinius kraujo tyrimus, o ne pulti gerti maisto papildų ar vaistų. Kraujo tyrimai svarbūs, nes suteikia net 70 procentų objektyvios informacijos apie žmogaus organizmą ir atskleidžia blogos savijautos ar kitų simptomų priežastis. Įvairūs žmogaus organai į kraują išskiria įvairias medžiagas, kurios laboratorinio tyrimo metu yra užfiksuojamos. Žmogus yra visuma, nuolat vyksta įvairūs biocheminiai procesai, kurie vieni su kitais susiję. Vienas susirgimas gali lemti kitą. Todėl reikia atlikti įvairius tyrimus, kurie leistų įvertinti viso organizmo funkciją ir padėtų nustatyti susirgimų priežastis. Vieno tyrimo tikrai neužtenka.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus