• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Suklastoti skiepų tyrimai klaidina visuomenę

Autorius: Inga Lebrikaitė, „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas”
2011-11-04 10:55:00

Suklastoti skiepų tyrimai klaidina visuomenę
123rf.com

Moksliniame žurnale „Lietuvos bendrosios mepraktikos gydytojas“ šių metų spalio mėnesio numeryje buvo publikuotas straipsnis, kuris sugriovė mitą apie skiepus ir jų daromą žalą sveikatai. Straipsnyje argumentuotai paneigiama, jog tymų, kiaulytės ir raudonukės skiepas gali sukelti autizmą, smegenų išsivystymo sutrikimą, kuris lemia nepakankamą vaiko socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio išsivystymą ar šio vystymosi sulėtėjimą.

Panika dėl skiepų  nenaujiena pasauliniame kontekste


Šiuo metu mūsų visuomenėje netyla diskusijos apie skiepus. Vis garsiau kalbama apie jų tariamą žalą ir vis aršiau užčiaupiami tie, kurie ryžtasi kalbėti apie skiepų naudą. Žiniasklaida neatsakingai besisvaidydama ne faktais, o nuomonėmis, formuoja tėvų požiūrį į skiepus tikslingai pasėdama abejones jų sąmonėse. Panika dėl skiepų anokia naujiena pasauliniame kontekste, ji prasidėjo dar 1998 m., kai Didžiosios Britanijos medicinos žurnalas „Lancet“ publikavo dr. Andrew Wakefield tyrimo duomenis, tvirtinančius, kad tarp tymų, kiaulytės ir raudonukės skiepo bei autizmo gali būti koks nors ryšys. Ši publikacija paskatino kai kuriuos tėvus visame pasaulyje neskiepyti vaikų taip vadinama gyvąja vakcina (t.y. MMR vakcina) ir taip neapsaugoti jų nuo pavojingų ligų.

Medicinos visuomenę sukrėtusiam bei tėvus klaidinusią nuomonę suformavusiam gydytojui gastroenterologui atimta licencija
Dr. A. Wakefield savo tyrime nustatė, kad minėtoji vakcina gali didinti žarnų sienelių pralaidumą, todėl toksinai patenka į kraują ir sukelia tam tikrą limfmazgių uždegimą, kepenų bei smegenų pažeidimus. Šie simptomai buvo įvardyti kaip naujas sindromas – autizmas. Praėjus dvylikai metų po viešai paskelbtų tyrimo rezultatų tame pačiame moksliniame žurnale „Lancet“ išspausdintas pranešimas: „Po Jungtinės Karalystės Bendrosios medicinos tarybos darbo grupės 2010 m. sausio 28 dienos sprendimo paaiškėjo, kad kai kurie 1998 m. Wakefield atlikto tyrimo duomenys yra klaidingi, priešingai nei ankstesnio tyrimo duomenys. Pirma, tyrėjų teiginiai, kad „vaikai buvo įtraukiami į tyrimą be atrankos“, kad tyrėjai gavo vietos etikos komiteto leidimą yra melagingi. Todėl mes išbraukiame šį tyrimą iš publikacijų sąrašo“. Medicinos visuomenę sukrėtęs bei tėvus klaidinusią nuomonę suformavęs gydytojas gastroenterologas Andrew Wakefiel, atlikdamas tyrimą, pažeidė profesinę etiką. Jungtinės Karalystės Bendrosios medicinos tarybos 2010 m. gegužės 24 d. nutarimu jam buvo atimta gydytojo licencija, leidžianti verstis medicinos praktika.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus