• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
UAB „Kraujo donorystės centras“ direktorius neigia kaltinimus vykdantis neteisėtą veiklą
2009-03-05 00:00:00

KDC info.
2009 m. kovo 5 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko dokumentų poėmį UAB „Kraujo donorystės centras“ pagal STT Vilniaus valdyboje 2009 m. vasario 26 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl to „kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tarnautojai galimai iššvaistė valstybės turtą, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, netinkamai atliko tarnybos pareigas, o UAB „Kraujo donorystės centras“ galimai vykdė neteisėtą veiklą apgaule užvaldant Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos lėšas, dėl ko valstybė patyrė didelę materialinę žalą“. Prašymą atlikti poėmį Vilniaus apygardos prokuratūros prašymu priėmė Vilniaus antrasis apylinkės teismas.

- Tikimės, kad tai jau paskutinė institucija, tirianti mūsų įstaigos veiklą. Viešoje erdvėje sklandanti informacija apie neteisėtą mūsų įmonės veiklą neatitinka tikrovės. Linkime pareigūnams viską išsiaiškinti, vieną kartą padėti tašką ir leisti centro darbuotojams dirbti savo tiesioginį darbą. Nuo 2007 m. pabaigos, kai UAB „Kraujo donorystės centras“ pareiškė ketinimą dalyvauti kraujo preparatų gamyboje, mus tikrino tikriausiai  visos įmanomos institucijos, bet įstatymų pažeidimų nerado. Aš čia įžvelgiu stambių užsienio farmacinių kampanijų interesą,- teigė UAB „Kraujo donorystės centro direktorius Artūras Jonas Venslauskas.

2009 m. sausio 7 d. UAB „Kraujo donorystės centras“ gavo Vilniaus apygardos prokuratūros raštą Nr. 7-2-15, kuriame teigiama, kad nors šios įstaigos veikloje nustatyta pažeidimų, tačiau negauta duomenų, kad dėl šių pažeidimų yra padaryta žala valstybei. Centro direktoriaus nuomone, jeigu yra kam padaryta žala,  tai UAB „Kraujo donorystės centras“, nes Valstybinei ligonių kasai neatsiskaitant su UAB „Kraujo donorystės centras“ ne tik už kraujo  plazmą, bet ir už 2008 m. ligoninėms papildomai pateiktus kraujo komponentus, centras negali pradėti gaminti ir parvežti į Lietuvą išfrakcionuotų kraujo preparatų, atsikaityti su tiekėjais, yra sunkumų mokant mokesčius. 

UAB „Kraujo donorystės centras“ kraujo komponentais aprūpina Kauno, Šiaulių, Alytaus ir pusės Klaipėdos regiono gydymo įstaigų.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus