• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Vitamino D nepakankamumas padidina peršalimo ir gripo riziką
2009-02-24 00:00:00

SPA info., Jupiterimages nuotr.
Vitaminas D gali būti svarbi priemonė sustiprinant imuninę sistemą prieš tokį itin paplitusį negalavimą kaip peršalimas, teigia amerikiečių mokslininkai.

Iki šiol didžiausiame nacionaliniame tyrime apie vitaminą D ir kvėpavimo takų infekcijas nustatyta, kad mažiausiai vitamino D kraujyje turėję asmenys daug dažniau sirgo peršalimais arba gripu. Tokia rizika buvo dar didesnė asmenims, kurie serga chroniškomis kvėpavimo takų ar plaučių ligomis kaip astma arba emfizema.

Tyrimas apėmė beveik 19 tūkstančių JAV gyventojų, jo ataskaitą paskelbė žurnalas „Archives of Internal Medicine“.

Informacija apie visų tyrimo dalyvių mitybą buvo surinkta juos apklausiant, daugelis dalyvių buvo ištirti, įskaitant kraujo ir kitokių mėginių laboratorinius tyrimus. Mokslininkams labiausiai rūpėjo 25-hidroksivitamino D kiekiai tiriamųjų kraujyje, kadangi šis rodiklis laikomas svarbiausiu sprendžiant apie vitamino D kiekį organizme.

Tiems tiriamiesiems, kurių vitamino D kiekiai buvo mažiausi – mažiau nei 10 nanogramų mililitre kraujo – tikimybė susirgti kvėpavimo takų infekcija buvo maždaug 40 procentų didesnė nei tiems, kurių vitamino D kiekis kraujyje buvo 30 ar daugiau nanogramų. Tokia tikimybė pastebėta visais metų laikais, ir ji buvo net dar didesnė tiems tyrimo dalyviams, kurie buvo sirgę astma arba lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL), įskaitant emfizemą.

Tie sergantieji astma, kurių vitamino D kiekiai mažiausi, buvo penkis kartus dažniau sirgę kvėpavimo takų infekcija, o sergantieji LOPL – du kartus dažniau.

„Kieno plaučiai yra sveiki, paprastai švelnūs kvėpavimo takų infekcijos simptomai pasireiškia kelias dienas, tačiau sergantieji lėtinėmis plaučių ligomis gali patirti rimtus astmos ar LOPL priepuolius, dėl kurių gali prireikti skubiai kreiptis į gydytojus ar net gultis į ligoninę. Tad infekcijos prevencija tokiems pacientams gali būti labai reikšminga“, sako vienas tyrimo vadovų dr. Carlos Camargo iš Masačusetso bendrosios ligoninės.

Mokslininkai pažymi, jog ketina atlikti klinikinius tyrimus, kad nustatytų vitamino D efektyvumą sustiprinant organizmo atsparumą kvėpavimo takų infekcijoms, ypač kreipiant dėmesį į sergančiuosius astma bei LOPL, taip pat į vaikus ir vyriausio amžiaus žmones, praneša sciencedaily.com.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus