• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Deguonis – raktas į sveikatą  2 

Autorius: Lina Smaidrytė
2013-12-01 18:00:00

Deguonis – raktas  į sveikatą

Kvėpuojame visą gyvenimą ir nesusimąstome, koks svarbus šis, iš pažiūros elementarus, procesas... Pakankamas deguonies kiekis organizme yra puiki profilaktinė priemonė prieš daugelį ligų, o deguonies stygius sudaro sąlygas vėžiui. Apie tai ir daugelį kitų įdomių faktų, susijusių su deguonimi, pasakoja sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ specialistai.

Deguonies kiekis atmosferoje mažėja


Gyvename pasaulyje, kuriame didėja atmosferos užterštumas, vis sparčiau kertami miškai ir dėl to žemėje mažėja deguonies koncentracija... Prieš kelis šimtus metų deguonis sudarė apie 40 proc. atmosferos, o dabar daugelyje miestų nesiekia net 20 proc. Taigi žmogui vis sudėtingiau gauti reikiamą deguonies kiekį. Be to, nebūtų gana net 90 proc. žmonių kvėpuoja netinkamai, paviršutiniškai. Dėl to vystosi įvairiausios ligos, tarp jų ir vėžys.


Vokiečių biochemikui dr. Ottui Warburgui tyrinėjusiam vėžio kilmę, dar 1931 metais buvo įteikta Nobelio premija už tai, kad surado vėžio vystymosi priežastį. Jo tyrimai atskleidė, kad ligos priežastis – nepakankamas deguonies kiekis ląstelėse.

 

Šiais laikais mokslininkai taip pat įžvelgia glaudų ryšį tarp deguonies mažėjimo ir žmogaus ligų. Jau įrodyta, kad nepakankamas deguonies kiekis organizme sukelia onkologinius ir širdies susirgimus, mutacinius pakitimus. Didžiųjų miestų gyventojai dėl deguonies stygiaus organizme dažnai jaučia hipoksijos (deguonies stokos) simptomus, kurie pasireiškia silpnumu, galvos skausmu, nuovargiu, imuniteto silpnėjimu, prastu miegu, depresija, prastėjančia atmintimi.

 

Deguonis – paprastas, tačiau stebuklingas sveikatos šaltinis


„Deguonis šalina toksinus, greitina riebalų skilimą, stangrina ir atkuria jungiamąjį audinį, stiprina kraujagysles. Deguonis turi įtakos medžiagų ir kraujo apytakai, virškinimui ir nervų sistemai, jis ramina ir stabilizuoja jos veiklą. Pakankamas organizmo aprūpinimas deguonimi stiprina imuninę sistemą“, – teigia sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ kineziterapeutė Indrė Kizytė.
Kai organizmui trūksta deguonies, ląstelės sunkiau funkcionuoja, išsiskiria mažiau endorfinų (laimės hormonų), todėl esame blogai nusiteikę, jaučiame nuovargį.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
merginoms
2013-12-21 13:47:09
Sveiki atvykę į tinklalapį k r u t i n e s taskas lt, kuriame Jūs rasite daug vertingos informacijos apie krūtines, krūtų ligas, liemenukus ir apatinukus.

Čia yra pateikiama vertinga ir neiškraipyta informacija, galima rasti juokingų ir įdomių faktų, praplėsti savo žinias apie krūtines.
lidija
2012-08-06 16:35:54
labas. seniai jauciu pavirsutini kvepavima. daznai net per miegus jauciu kad nekvepuoju,o kai pasokstu is miego man truksta oro. kaip taisyklingai ismokti kvepuoti? aciu.