• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gamtos dovanos padeda jaustis geriau

Autorius: R. Strumilienė, respublika.lt
2010-06-16 09:00:00

Gamtos dovanos padeda jaustis geriau
jupiterimages.com nuotr.

Manote, kad tik cheminės medžiagos gali mums padėti apsisaugoti nuo vabzdžių, nuraminti apsvilusią odą ar nubaidyti sodo kenkėjus? Motina gamta pati padeda išvengti įvairių problemų.

Mokslininkai jau nustatė, kad kai kurie augalai, gėlės ir vaistažolės gali išspręsti bet kurią vasaros problemą ir neretai jų poveikis nė kiek ne silpnesnis už cheminių medžiagų.

Karštį įveikia mėtos

Nenuostabu, kad brazilai, kubiečiai ir net pietinių JAV valstijų gyventojai į savo gėrimą deda mėtų lapelių, kai tik užeina dideli karščiai: tiek šaltmėtėje, tiek pipirmėtėje gausu mentolio aliejų, kurie mažina kūno temperatūrą. Iš tikrųjų mėta jau daugelį šimtmečių visame pasaulyje naudojama karščiavimui mažinti. Ji taip pat veikia burnos ir gerklės nervus, kurie kontroliuoja jutimą, tad iškart pajuntamas gaivumas.

Odą nuramins alavijas

Gelis, kurio yra alavijo lapuose, turi uždegimą slopinančio enzimo bradikinazės, kuri malšina niežulį, deginimą, skausmą ir patinimą. Alavijas padeda nuo bet kokio odos suerzinimo, ne tik nuo karščio sukelto išbėrimo ir nusvilimo. “Journal of Dermatological Surgery and Oncology” rašo, kad pacientai, kurie tepė veidą alaviju po dermabrazijos, išgydavo 72 valandomis greičiau. O tyrimai rodo, kad gelis įsiskverbia į odos ląsteles 500 proc. geriau nei vanduo - todėl iškart pajuntamas jo gaivinamas poveikis. Tereikia nulaužti augalo stiebą (jis ataugs), kad būtų galima išspausti gelį ir patepti juo odą. Galima nusipirkti priemonių nusvilusiai odai su alaviju.

Gamtinis priešnuodis

Bitinė sprigė - spalvingas augalas, turintis uždegimą slopinančių medžiagų, kurios iškart neutralizuoja urušiolį, nuodingojoje gebenėje esančią medžiagą, kuri sukelia perštėjimą. Iš tikrųjų tyrimai parodė, kad palengvėjimas pajuntamas per kelias minutes, o per naktį perštėjimas išnyksta net 95 proc. žmonių. Tereikia patrinti perštimą vietą bitinės sprigės ekstraktu.

Apsauga nuo kenkėjų

Sunku patikėti, tačiau nimbamedžių aliejus veiksmingai padeda kovoti su 200 skirtingų vabzdžių rūšių. Ir nors Azijoje jis buvo naudojamas tūkstančius metų, joks vabzdys neišsiugdė jam atsparumo. Be to, jis visai netoksiškas: paukščiai minta nimbamedžių lapais ir vaisiais. Tereikia truputį aliejaus užpurkšti tiesiai ant augalų - jis ne tik atbaidys kenkėjus, graužiančius lapelius, bet ir apsaugos juos nuo grybelio ir ligų, todėl jie greičiau augs.

Vabzdžiai nemėgsta baziliko

Bazilikas jau nuo amžių žinomas kaip natūralus vabzdžių priešas, nes musės ir uodai negali pakęsti jo kvapo. Kad jūsų iškylos gamtoje neapkartintų musės ir uodai, tą vietą, kur valgysite, pabarstykite bazilikais arba prisodinkite bazilikų toje vietoje savo sode, kur mėgstate pasėdėti su svečiais. Taip pat galima rankose sutrinti baziliko lapelį ir pasitrinti juo odą. Pasklis aromatas ir vabzdžiai nelįs prie jūsų.

Arbata saugo nuo saulės

Klivlando universitetinės ligoninės mokslininkai nustatė, kad įtrynus į odą baltosios arbatos ekstrakto, padidėja odos ląstelių imunitetas ir užkertamas kelias žalingam saulės poveikiui, dėl kurio atsiranda raukšlės ir oda sensta. Australų mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad vien tik geriant arbatą žalingas ultravioletinių spindulių poveikis sumažėja net 40 proc. Mokslininkai mano, kad tokį arbatos poveikį lemia galingas antioksidantų ir uždegimą slopinančių medžiagų derinys. Rinkitės odos kremus su baltosios ar žaliosios arbatos ekstraktu.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus