• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jei įsisiurbė erkė  4 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-06-15 08:00:00

Jei įsisiurbė erkė
jupiterimages.com nuotr.

Artėja metas, kuomet erkės ima "pulti". Kokių veiksmų imtis, norint išimti erkę, nepaliekant jokių pasekmių?

Liaudies išmintis pataria patepti įkandimo vietą aliejumi, idant jame nuskandinti erkę. Daug kas bando užpilti jas tepalais bei įvairiais chemikalais, bet nė viena erkė pati nepasišalina.

Erkę reikia traukti ir, kad teisingai tai padaryti, reikia žinoti kaip ji kando. Erkės nekiša savo galvutės kaip uodai. Jos įsisuka į odą kaip varžtai. Taip, būtent, įsisuka ir visada pagal laikrodžio rodyklę. Atitinkamai, kad pašalinti erkę, ją reikia išsukti (prieš laikrodžio rodyklę). Tam dažnai naudojama mažas pincetas. Erkę pavyksta ištraukti kartu su galvute apytiksliai 7 iš 10 kartų.

Ištraukti erkę, tai tik pusė darbo. Reikia apsisaugoti ir nuo erkinio encefalito. Mokslinė literatūra pateikia tokį aprašymą apie erkės įsisiurbimą:
"Straubliuko viduje yra dalelės, kuriomis parazitas prapjauna aukos odą, o išorėje turi į vidų sulenktus dantukus, leidžiančius jai prisitvirtinti kaip inkarui siurbimo metu. Prisisiurbusi erkė į padarytą žazidelę pradeda leisti seiles. Erkių seilių liaukos didžiulės, pagal ilgį užima beveik visą jos kūną. Jų seilės vykdo įvairias funkcijas: seilės sukietėja ore ir sudaro "cementinį sekretą", stipriai pritvirtinantį straubliuką prie aukos odos. Skystos seilės, kurios išskiriamos vėliau, turi daugybę įvairių, biologiškai aktyvių medžiagų. Vienos iš jų nuskausmina žaizdelę, kitos griauna kraujagyslių sieneles bei audinius, trečios — banadant atsikratyti parazito, griauna šeimininko imuninę reakciją.. Žaizdelėje atsiradusį kraują, atskiestą seilėmis, erkės siurbia."

Mielos skaitytojos, jei turite patarimų kaip išimate įsisiurbusias erkes, parašykite komentarų skiltyje. Kadangi erkių sezonas nenumaldomai artėja, kiekvienas Jūsų patarimas suteiks naudos.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
stani
2012-08-02 09:39:05
Siulau gerai užsidirbti be dideliu pastangu!!!
Man pavyko gerai užsidirbti bunant namuose, pabandykite ir Jus!!!
Viename iš skelbimu aš perskaiciau apie ši darba ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigu, idedant tik 12 litu. Iš pradžiu nepatikejau, bet vis tiek perskaiciau. Taigi, skelbimas siule persiusti po 2 litus i kiekvieno saraše esancio asmens banko saskaita, paskui išbraukti pirma saskaitos numeri ir irašyti savo saskaitos numeri i paskutine šešta eilute, ir patalpinti ši straipsni kaip imanoma daugiau forumu ir skelbimu (200 forumu, skelbimu, elektroniniu laišku – tai užtikrinantis skaicius). Supratau, kad apgaules cia nera. Be to, pervedes šešiems žmonems po 2 litus, pat nieko neprarasiu, galu gale pradžiuginsiu kita. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!!
Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis taip reikalingi pinigai… Dar syki sau pripažinau, kad tai veikia. Per pora savaiciu susikaupe apie 2000 litu, po triju savaiciu prisidejo dar apie 2000 litu. Dabar jau turiu uždirbes 4000 litu, po pusantro menesio turetu buti apie 16000 litu. Ir ši suma po truputi toliau dides. O prasidejo tik nuo 12lt. Noriu su Jumis pasidalinti informacija, kaip tai veikia, nes tai naudinga mums abiem. Aš Jums pažadu, jeigu Jus tiksliai seksite mano instrukcijas ir neturesite vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites, per daug nesistengdami.
Siulau perskaityti šia informacija pora kartu ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukcija ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir Jusu indelis yra tik 12 litu ir pora valandu internete. Jus niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog pasitikite kitais žmonemis, ir taip pradžiugindami kitus, patys uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite demesi: tiksliai sekdami šia paprasta instrukcija, Jus uždirbsite daug – per kelis menesius 60000 litu ir dar daugiau bus Jusu. Visa tai sekmingai veikia del dalyviu sažiningumo.

Trys paprastos taisykles:

1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti saskaita bet kuriame Lietuvos banke.
2. Pirmiausia I žemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2 litus. Po to perveskite po 2 litus ir i sekancias banko saskaitas. Visa tai ivykde, Jus padarote paslauga, gražu gesta, ir taip pat prašote teisetos paslaugos, už kuria mokate.
1. LT417300010092516172
2. LT032140030002124087
3. LT102140030002124058
4. LT702140030002124045
5. LT697300010096781437
6.LT287300010126430807

O dabar išbraukite iš sarašo nr. 1 saskaitos numeri, perneškite visas saskaitas vienu eiles numeriu i viršu, o i atlaisvinta nr. 6 eilute irašykite savo banko saskaitos numeri.

3. ši mano laiška keiskite kaip norite, bet išlaikykite pagrindine ideja, išplatinkite šita straipsni kaip imanoma daugiau (aš jums siulau bent dviejuose šimtuose, kad užsitikrintumete dideli uždarbi, kuris Jums taip reikalingas) straipsniu ,forumu ir naujienu juostu, skelbimuose arba asmeniniais laiškais - kuo daugiau informacijos pasklis apie ši straipsni, tuo didesnes bus Jusu pajamos! Jos tiesiogiai priklauso nuo Jusu ir tai turbut yra džiugiausia dalis. Tiesiog Jums nereikia prakaituoti, vargti, keikti blogo gyvenimo – pasidalindami dosnumu, jus sulaukiate šimteriopo dosnumo.
Šis internetinis verslas sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu sažiningumo ir rimtumo. Todel viska atlikite kruopšciai ir nepagailekite 12 litu, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Žmones tik tada bus sotus, kai pamaitins vienas kita.
Nera ko prarasti - tik 12 litu, ir kelios valandos nesunkaus darbo internete!!!
Užsiimkite tuo dabar, tiesiog nera ko atideti rytdienai. Tai paprasta ir pelninga. Juk yra del ko, taip stengtis?
O štai kaip Jus uždirbate:
Mokykline aritmetika: sakykim iš 200 laišku ar straipsniu aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiškia aš uždirbsiu 10 litu budamas šeštoje sarašo pozicijoje.
Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimu su Jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje. Pastariesiems taip pat atsako tik po 5 žmones – tai jau 500 litu i saskaita. Toliau šie 25 žmones dar 200 kartu talpina ši pasiulyma su Jusu saskaitos numeriu nr. 4 pozicijoje ir atsako vel tik 5 žmones – Jusu pajamos jau 2500 lt. Toliau šitie 125 žmones, patalpina po 200 pranešimu, i kuriuos taip pat atsako tik 5 žmones. Jums tai duoda 12500 litu pajamu (Jus 3 pozicijoje).
Toliau dar idomiau: šitie 625 žmones 200 kartu skirtinguose skelbimuose patalpina Jusu saskaitos numeri nr. 2 pozicijoje, atsako velgi po 5 žmones – tai 62500 litu. Paskaiciuokite, kiek daug galite užsidirbti, juk ispudingas skaicius!!. Šiame versle svarbiausia buti sažiningam, kitaip nieko nesigaus. Ar Jus galite isivaizduoti, kiek žmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito šita straipsni, kaip ir Jus?! Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju, ir toliau ju skaicius nuolat auga!!! Iš tiesu tai didele galimybe daug užsidirbti, nesugaištant daug laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad toki šansa praleistumete. Man pasiseke pasiseks- ir Jums!

PS. Jei darote pavedimą internetine bankininkyste ir praso gavejo pavadinimo, tai į tą skiltį įrašome brukšnį.
Reikalavimai:
minimalios zinios kompiuteriu
Rima
2012-07-08 11:53:05
Didelė padėka už informaciją. Mažiui įsikabino erkutė, tikrai kaip aguonos grūdelis pasak Evos. Taigi, išsukau kaip varžtelį su mažyčiu pincetėliu, kaip ir patarta straipsnyje.
Gintas
2012-06-26 16:00:46
Ačū už info. Pagelbėjot :)