• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kelias į sveikatą: tai, kas primiršta sena...

Autorius: Horo.lt
2011-12-06 16:07:00

Kelias į sveikatą: tai, kas primiršta sena...
123rf nuotr.
Nėra žmogaus, kuriam nerūpėtų jo paties sveikata. Jei kilo problemų – kreipiamės į medikus, gydytojus, tradicinės ir netradicinės medicinos specialistus. Tačiau ar visada pasirinktas gydymo metodas duoda lauktą rezultatą? Pasak kai kurių specialistų – gydytojų, psichologų, ekstrasensų – kartais tam, kad gydymas būtų efektyvus, reikia ieškoti naujų metodų, kurie, beje, yra ne kas kita, kaip gerai pamiršta sena.

Ginant „egzotiką“

Garsiausieji senovės gydytojai (Hipokratas, Avicena, Paracelsas) ligas diagnozuodavo vadovaudamiesi ne tik ligonio nusiskundimais. Jie išsiaiškindavo susirgusiojo psichotipą, organizmo ypatumus, atkreipdavo dėmesį į paveldimą polinkį sirgti vienomis ar kitomis ligomis. Tiesa, senieji eskulapai neturėjo tų priemonių, kurias turi šiandieniniai medikai.

Deja, daugelį metodikų, sėkmingai taikytų senovėje ar tebetaikomų Rytuose, šiandieninė medicina vertina kaip egzotiką, juos rekomenduoja tik kaip įprastų gydymo metodų priedą.

Pavyzdžiui, manualinė terapija, refleksoterapija arba akupunktūra neretai painiojamos su paprasčiausiu masažu, apskritai kartais priskiriamos prie abejotinų gydymo metodų. Iš tikrųjų manualinės terapijos specialistai veikia kaulus, stuburą, sąnarius, o paprastas masažas – tik minkštuosius audinius, odą ir raumenis. Refleksologai ir akupunktūros specialistai veikia biologiškai aktyvius organizmo taškus.

Manualinė terapija taikoma esant įvairiems stuburo negalavimams, kurie neretai sukelia kitų organų veiklos sutrikimus.

Iridodiagnostika. Dar senovės gydytojai ligas nustatydavo iš akies vyzdžio. Šio metodo pavadinimas susijęs iš Antikos aušros deivės Iridės vardu, kuri, pasak mito, išpiešė dangaus skliautą įvairiomis spalvomis. Metodas grįstas teiginiu, kad įvairūs organai tarsi projektuojami akies vyzdyje. Išmokus šias projekcijas skaityti, galima ne tik nustatyti ligą, kuria žmogus jau serga, bet ir tai, kuo jis dar gali susirgti ateityje. Metodo tikslumas gana aukštas: iridodiagnostikos specialistų nustatytos diagnozės su klinikinėmis sutampa maždaug 80 procentų. Palyginimui, rentgeno spinduliais ar ultragarsu nustatyta diagnozė su klinikine diagnoze sutampa tik 60 procentų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus