• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Raminanti žolelių arbata - natūralus būdas gydyti stresą

Autorius: Nestresuok.lt
2010-07-29 13:00:00

Raminanti žolelių arbata - natūralus būdas gydyti stresą
Jupiterimages.com nuotr.

Užklupus stresui, dažnas mūsų keliauja į vaistinę vaistų. Patartume neskubėti. Verčiau pasitelkite į pagalbą natūralias žolelių arbatas. Juk neveltui iš kartos į kartą yra perduodamos neįkainojamos liaudies medicinos žinios. Pabandykite pasigydyti taip, kaip gydėsi mūsų protėviai.


Vaistinė melisa (lot. Melissa officinalis) – augalas augantis daugumos mūsų sode. Melisos pavadinimas yra kildinamas iš lotyniško medaus pavadinimo, nes šis augalas ypač patinka bitėms. Arbatai idealiai tinka žali arba džiovinti augalo lapai.

Melisos poveikis:

-  ramina,

- mažina kraujospūdį,

-  mažina galvos skausmą,

- gerina apetitą,

- slopina pykinimą ir vėmimą.

Vaistinis valerijonas (lot. Valeriana officinalis) – augalas augantis Lietuvos laukuose. Nuo seno valerijonas yra naudojamas tiek liaudies tiek oficialiojoje medicinoje. Šis augalas įeina į daugelio raminamųjų vaistų ir maisto papildų sudėtį.

Valerijono poveikis:

- ramina,

- padeda užmigti,

- mažina stresą,

- padeda esant migrenai.

Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum) – geltonžiedis augalas augantis laukuose, miškuose, pakelėse. Pasak šaltinių, jonažolė Europos liaudies medicinoje yra vartojama nuo senų laikų įvairiais tikslais. Senovėje jonažolės aliejus buvo naudojamas žaizdoms, nudegimams, sumušimams gydyti.

Jonažolės arbata gali veikti įvairiai:

- ramina,

- gerina nuotaiką.

Pipirmėtė (lot. Mentha piperita) – augalas augantis daugumos mūsų soduose. Pipirmėtės gydomosios savybės žinomos jau tūkstančius metų. Manoma, kad pipirmėtę naudojo ne tik senovės romėnai, bet ir egiptiečiai. Arbatai puikiai tinka žali arba džiovinti pipirmėtės lapai bei stiebai.

Pipirmėtės poveikis:

- ramina,

- mažina stresą,

- gerina skrandžio veiklą.

Vaistinė ramunė (lot. Matricaria recutita) – augalas augantis laukuose. Ramunėles vertina tiek liaudies, tiek oficialioji medicina. Arbatai dažniausiai yra naudojami ramunėlių žiedai.

Ramunėlės poveikis:

- ramina

-  mažina stresą, įtampą, dirglumą,

- veikia priešuždegimiškai,

- gerina skrandžio veiklą.

Rausvažiedė pasiflora (lot. Passiflora incarnate L) – augalas atrastas 16 amžiuje Peru. Pasiflorą kaip augalą, turintį gydomųjų galių, vartojo senovės actekai.

Pasifloros poveikis:

- ramina,

-  mažina nerimą.

Paprastasis raudonėlis (lot. Origanum vulgare) - augalas augantis pamiškėse. Kaip gydomasis augalas pradėtas vartoti dar senovės Graikijoje.

Raudonėlio poveikis:

- ramina,

-  mažina nemigą,

- slopina galvos skausmą.

Paprastoji sukatžolė (lot. Leonurus cardiaca) – Lietuvoje itin dažnas augalas augantis laukuose. Sukatžolė nuo seno yra naudojama širdies ligų gydymui.
Sukatžolės poveikis:

- ramina,

- mažina kraujo spaudimą,

- gerina širdies darbą.

Kaip matote didžioji dalis išvardintų žolelių auga Lietuvoje. Nepatingėkite šią vasarą nukeliauti į gamtą prisirinkti vaistažolių. Ar pamenate, kaip tai darė močiute ar mama? Garantuoju - jos mielai pasidalins savaja patirtimi.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus