• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Rytų gimnastika. Ką vertėtų žinoti

Autorius: Pagal užs. spaudą, Gerda Z.
2010-06-15 17:00:00

Rytų gimnastika. Ką vertėtų žinoti
jupiterimages.com nuotr.

Paskutiniu metu tapo ypač madingi Rytų gimnastikos užsiėmimai. Nesunku pasiklysti: ką gi pritaikyti sau arba savo vaikams? Užsiėmimus "ušu" ar jogą? O gal "cigun" arba "tai-czi"? Visų pirma, išsiaiškinkime, kas ta Rytų gimnastika? Daugiausiai dėmesio skirsime "ušu" ir jos savarankiškai posistemei — "cigun".

 

Ušu

Ušu — tai fizinės kultūros rūšis, istoriškai susiklosčiusios Kinijoje darbionės ir kovinės veiklos pagrindu. Pažodžiui verčiant iš kinų kalbos, ušu reiškia "kovos meną". Tačiau visiems žinoma, kad tai ne tik vienkovės būdas, bet ir puiki sveikatingumo gimnastika, asmenybės formavimo būdas, padedantis visapusiškam ir harmoningam vystimuisi. Be kita ko, gimnastika ušu, pagrįsta seniausia kinų filosofija, atskleidžiančia kultūros įvairovę ir šios šalies istoriją.
 
Ušu užsiėmimai teigiamai veikia plastiškumą, lankstumą bei judėjimo grožį, gerina koordinacijhą ir fizinę veiklą, leidžia sustiprinti sveikatą bei padaryti kūną gražiu. Daug kur atsirado grupių vaikams, kur vaikas ne tik fiziškai vystosi, bet ir mokosi susikaupti, pažinti save ir jį supantį pasaulį, mokosi daryti sprendimus bei būti atsakingu už savo poelgius. Ateityje tai jam padės siekti laimėjimų ir lengvai įveikti stresines situacijas.

Vidutinio ir pagyvenusio amžiaus žmonėms, sveikatos būklė jau neleidžia galvoti apie sportą, tačiau, dėka unikalių galimybių ir turinio turtingumo, ušu užsiėmimai nekenksmingi ir pagyvenusiems žmonėms, reikia tik pasirinkti tinkamą stilių. Bet kokio amžiaus žmogus, užsiimantis ušu, gali šį meną įsisavinti ja, prieinamame lygyje: dėmesį akcentuoti fizinių savybių vystymui ar savo vidinio pasaulio tobulinimui.

Cigun

Šalia įvairių gydymo metodų ir ligų profilaktikos, kurie buvo žinomi dar Senovės Kinijoje, svarbią vietą užima specialūs pratimai, skirti kvėpavimui ir žmogaus organizmo energijai. Šie pratimai žinomi iš pavadinimo cigun (ci - energija, gun - darbas).
Tai ištisa žinių sistema, jungianti meditaciją, dėmesio susikaupimo pratimus ir įvairius kvėpavimo būdus, teigiamai veikiančius sveikatą ir savęs pažinimą. Cigun — artimas hipnozei, psichiką reguliuojančiai treniruotei.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus